Nowa – stara świetlica wiejska w Gołuszycach
Jak powiedział Burmistrz Miasta i Gminy Pruszcz Dariusz Wądołowski w 2015r. - rewitalizacja tego miejsca nastąpi.
Słowa stały się faktem. Dziś to miejsce odzyskało dawny blask. To efekt wieloletnich starań, zaangażowania i konsekwencji w działaniu.
- wymiana okien 2015 r.
- dach 2015 - 2016 r.
- remont kuchni – 2016 r. i 2021 r.
- wykonanie sufitu podwieszanego na dużej sali wraz z ociepleniem stropodachu - 2016 r.
- termomodernizacja - elewacja - 2018 r.
- montaż instalacji grzewczej - 2020 r. i 2022 r. - montaż klimatyzatorów
- przebudowa dużej sali - wykonanie posadzki, utwardzenia terenu, montaż zbiornika bezodpływowego - 2025 r. - 2026 r.
Czy na marzenia trzeba tak czekać? Tak i nie. Czasem droga do realizacji wymaga cierpliwości, przeważnie ze względów finansowych, ale jeśli efekt końcowy jest imponujący, to zdecydowanie warto czekać.
Niech świetlica służy mieszkańcom długie lata i będzie przestrzenią spotkań, integracji oraz wspólnego tworzenia lokalnej historii!