wersja kontrastowa
rozmiar tekstu
Dziś jest wtorek, 22 październik 2019 13:19:42
Jesteś tutaj: Informacje Wójta >

Sprawy różne

Dane Urzędu

Urząd Gminy w Pruszczu
ul. Główna 33
86 - 120 Pruszcz
tel.52 562 43 00
e-mail: pruszcz@pruszcz.pl

Punkt informacyjno-podawczy Tel. 52 562 43 05


Nr konta bankowego:
Bank Spółdzielczy w Pruszczu
33 8170 0008 0000 0550 2000 0010

Wydział Komunikacji Starostwa - pokój nr 4,  Tel. 52 5683 233

Godziny pracy Urzędu od 01.01.2015
poniedziałek     7:15 - 15:15
wtorek             7:15 - 17:00
środa               7:15 - 15:15
czwartek          7:15 - 15:15
piątek              7:15  - 13:30

więcej informacji

30 marzec 2018 12:49 Sprawy różne

Żeby śmieci nie zdrożały
W ramach współpracy w Stowarzyszeniu Metropolia Bydgoszcz prowadzę rozmowy z dyrektorem bydgoskiego Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w celu podpisania umowy na dostarczanie do spalarni śmieci zmieszanych. To ma uchronić nas, mieszkańców przed podwyżką opłat za śmieci, bynajmniej w najbliższej przyszłości. Jestem dobrej myśli, że do podpisania tejże umowy dojdzie już wkrótce.

Szukamy lokali
Budowa S5 bardzo angażuje naszą gminę w tę inwestycję już od 2015 roku, tj. od momentu projektowania. Obecnie poszukujemy razem z Panem Wojewodą rozwiązania problemu związanego z lokalami dla osób zmuszonych opuścić domy gdyż nie wszyscy zdążyli zabezpieczyć swój byt.

Wiadukt coraz bliżej
Na moje zaproszenie w sprawie wiaduktu w Pruszczu przybył Pan Starosta, Dyrektor Zarządu Dróg oraz przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych. Po spotkaniu nabrałem nadziei, że wiadukt w Pruszczu powstanie. Dla jednych będzie to dobrym rozwiązaniem komunikacyjnym, dla innych może być dodatkowym utrudnieniem. Szybka kolej, planowana na linii 131 czyli trasie Bydgoszcz – Gdańsk wymusza zabezpieczenie odpowiedniej infrastruktury. Dzięki porozumieniu z PKP PLK, mającymi wybudować wiadukt i porozumieniu ze Starostwem, które zadba o włączenie go do drogi powiatowej, zyskamy lepsze rozwiązanie komunikacyjne. Prace projektowe planuje się rozpocząć jeszcze w tym roku. Cały czas pozostaje otwarta sprawa wiaduktu w Parlinie i Serocku

Usuną usterki z drogi
Droga Zbrachlin – Łowin. Myślę, że po 30 kwietnia przyzwyczaimy się do nowych rozwiązań i estetyki otoczenia tej drogi. Do tego czasu powinny być już usunięte najważniejsze usterki, o których na bieżąco informuję inwestora czyli Starostwo oraz wykonawcę. Nowe oznakowanie pionowe i poziome, poprawa rond oraz przeniesienie przystanków podniesie bezpieczeństwo na drodze.

Rozstrzygnięty został przetarg na przebudowę ulicy Kolejowej w Serocku. Inwestycje planujemy zakończyć do końca sierpnia br. Rozstrzygnięto również przetarg na drogę Serock – Brzeźno I etap. Obecnie czekam na podpisanie umowy z wykonawcą. Obie inwestycje będą kosztowały ponad 2 mln zł.
Trwają prace nad projektem drogi Pruszcz-Mirowice. Myślę, że osiągniemy kompromis,
co do tej inwestycji ze Starostwem Powiatowym. Czekam też na projekt ulicy Modrzewiowej i Okrężnej, które zgodnie z planem powinny być wykonane do końca roku.

Świetlice wypięknieją
Chciałbym dokończyć remonty świetlic wiejskich w Mirowicach, Gołuszycach, Luszkówku, Cieleszynie, Bagniewie i Topolnie. Na ten cel Rada Gminy przeznaczyła dodatkowo 120 tys. zł Poprawa wizerunku szykuje się też budynku Ośrodka Zdrowia na ul. Zamkniętej.

Nowoczesne lampy
Prowadzę rozmowy z firmą ENEA i Urzędem Marszałkowskim w sprawie modernizacji oświetlenia ulicznego. Jeżeli Marszałek ogłosi konkurs na to zadanie, to postaramy się wymienić znaczną ilość lamp sodowych od 70 do 150 wat na ledowe 50 wat, co w przyszłości pozwoli gminie na realne oszczędności. Liczymy na dofinansowanie rzędu ok. 500 tys. zł.

U strażaków
Trwa proces wizualizacji remizy OSP w Pruszczu. Czekamy też na informację w sprawie pozyskania wozu bojowego dla jednej z naszych jednostek OSP.

Stowarzyszenia w akcji
W sferze współpracy Gminy z organizacjami pozarządowymi odbył się otwarty konkurs ofert na działania z zakresu zadań publicznych. Wpłynęły trzy wnioski, które zaakceptowałem po zaopiniowaniu przez komisje konkursową, przekazując na ten cel 7 920 zł.
Dzięki temu Stowarzyszenie Topolanki zorganizuje podczas wakacji warsztaty plastyczne, Stowarzyszenie Aktywna Młodzież stworzy edukacyjną ścieżkę historyczno-przyrodniczą w Serocku, a Stowarzyszenie MiŚ opracuje i wyda publikację historyczną na temat wydarzeń w na terenie gminy w 1939 roku. Wszystkie te projekty będą wpisywać się w 100 – lecie odzyskania niepodległości.

Wymiana pieca
W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy planujemy wdrożyć program EKO-PIEC w ramach WFOŚ. W kwietniu opracujemy regulamin i zabezpieczymy 20 tys. zł. w naszym budżecie. Co prawda, tylko 10 takich wniosków będzie mogło liczyć na dofinansowanie do wymiany pieca do 4 tys. zł. ale dobre i to.

Dziękuję organizatorom
To nie wszystkie zamierzenia na ten rok ale będę Państwa informował na bieżąco, o tym co jeszcze chcemy zrobić dla naszej Gminy.
Dziękuję wszystkim organizatorom, którzy w pierwszych miesiącach tego roku zaangażowali się w przygotowania spotkań, turniejów, konkursów i obchodów. Takie działania są okazją do integracji społecznej jak i pogłębiania wiedzy w różnych dziedzinach życia.
Widać, że środki budżetowe zostają spożytkowane w prawidłowy i racjonalny sposób.

Wróć

Kalendarz imprez

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Filmy

Flesz 14-12-2018
Musisz zainstalowa Flash Player'a oraz włączyć obsługę JavaScript.