wersja kontrastowa
rozmiar tekstu
Dziś jest niedziela, 23 wrzesień 2018 08:47:22
Jesteś tutaj: Aktualności >

Nagrody Wójta dla nauczycieli

Dane Urzędu

Urząd Gminy w Pruszczu
ul. Główna 33
86 - 120 Pruszcz
tel.52 562 43 00
e-mail: pruszcz@pruszcz.pl

Punkt informacyjno-podawczy Tel. 52 562 43 05


Nr konta bankowego:
Bank Spółdzielczy w Pruszczu
33 8170 0008 0000 0550 2000 0010

Wydział Komunikacji Starostwa - pokój nr 4,  Tel. 52 5683 233

Godziny pracy Urzędu od 01.01.2015
poniedziałek     7:15 - 15:15
wtorek             7:15 - 17:00
środa               7:15 - 15:15
czwartek          7:15 - 15:15
piątek              7:15  - 13:30

więcej informacji

13 październik 2017 08:20 Nagrody Wójta dla nauczycieli

Nagrody Wójta dla nauczycieli

Dzień Edukacji Narodowej jest dobrą okazją na wyróżnienie nauczycieli, którzy wykazują duże zaangażowanie w edukację dzieci i rozwój szkoły.
W bieżącym roku Wójt Gminy Dariusz Wądołowski nagrodził następujące osoby :

 

Pani Anna Belt, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Pruszczu

Współpraca z organem prowadzącym przy wdrażaniu zmian związanych z powołaniem Zespołu Szkół w Pruszczu oraz z wdrażaniem reformy edukacji, w tym dbałość o racjonalne wykorzystanie budżetu szkoły. Motywowanie nauczycieli do innowacyjnych rozwiązań; nauczyciele opracowali i realizują programy pt. „Unihokej ciekawą formą rekreacji sportowej” oraz „Razem łatwiej- zajęcia o charakterze terapeutycznym dla dzieci z autyzmem i sprzężoną niepełnosprawnością oraz ich rodzin”.Organizacja imprez środowiskowych i gminnych również w innowacyjnej formule np. Event familijny.
 

Pani Iwona Manys, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Niewieścinie

Dobra współpraca z organem prowadzącym przy wdrażaniu na terenie gminy reformy oświaty. Motywowanie nauczycieli do innowacyjnych rozwiązań; nauczyciele opracowali i realizują programy pt. „Przygody Języczka – bajki logopedyczne”, „Pioneczek”, Innowacyjne zajęcia z arteterapii, „W baśniowej krainie lektur, czyli z książką za pan brat", „Młodzi kodują”.Szkoła bierze udział w wielu konkursach i akcjach, które pozwalają uczniom poznać własne możliwości, rozwinąć zainteresowania i predyspozycje.Dyrektor efektywnie współpracuje ze środowiskiem lokalnym, wzbogaca bazę szkoły również dzięki pozyskiwaniu środków zewnętrznych.

 

Pani Beata Chorzępa, nauczycielka języka angielskiego oraz niemieckiego w Szkole Podstawowej w Serocku

Nauczycielka dba o motywację dzieci do nauki języków obcych, m.in. poprzez wprowadzanie nowatorskich metod pracy z wykorzystaniem technologii informacyjnych.  Dba o to,  co w nauce języków obcych najważniejsze, o umiejętność skutecznego komunikowania się. Jej uczniowie osiągają wysokie i bardzo wysokie wyniki na egzaminach zewnętrznych. Jest bardzo dobrym wychowawcą, dbającym o to, by dzieci w klasie były zintegrowaną i odpowiedzialną za swoje działania grupą. Z własnej inicjatywy prowadzi zajęcia dodatkowe wdrażając programy własnego autorstwa, które dają uczniom możliwość uczenia się treści przyrodniczych w języku angielskim. Promuje wartość nauki biorąc aktywny udział w działaniach szkoły w środowisku lokalnym.
 

Pani Dorota Dastych, nauczycielka matematyki i fizyki w Szkole Podstawowej w Niewieścinie

Nauczycielka dba o motywację uczniów do nauki m.in. pokazując praktyczny wymiar matematyki. Dba o to, co w nauce matematyki najważniejsze - o umiejętność logicznego myślenia; dzięki temu jej uczniowie osiągają bardzo dobre wyniki na egzaminach zewnętrznych. Potrafi wykorzystać i rozwinąć potencjał każdego ucznia, rozwinąć ich aktywność i samodzielność. Stawia uczniom wysokie, ale realne wymagania. Jest sprawnym koordynatorem działań zespołu matematyczno-przyrodniczego w szkole. Od lat pełni funkcję koordynatora ds. bezpieczeństwa w szkole i jest inicjatorem wielu skutecznych działań w tym zakresie. Cechuje ją wysoka kultura pedagogiczna. Od tego roku pełni w naszej gminie funkcję doradcy metodycznego z matematyki.
 

Agnieszka Poćwiardowska, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Pruszczu

Od wielu lat efektywnie dba o zdrowie i sprawność fizyczną uczniów m.in. poprzez organizację wyjazdów na basen połączonych z nauką pływania, organizacją Dnia Sportu, wprowadzając wiele nowatorskich elementów do zajęć wychowania fizycznego np. elementy tańca i fitness. Uczniowie pani Agnieszki uzyskują wysokie lokaty w zawodach sportowych szczebla gminnego, powiatowego i wojewódzkiego w  różnych dyscyplinach sportowych (unihokej, piłka ręczna, piłka nożna, koszykówka). Współorganizuje działania oświatowe na terenie gminy organizując pokazy animacji tanecznych i ruchowych podczas uroczystości gminnych.
 

Dorota Wiśniewska, nauczycielka oddziału przedszkolnego oraz plastyki w Szkole Podstawowej w Łowinku

Nauczycielka stosuje nowatorskie metody pracy oparte o zabawę, wykorzystujące naturalną dziecięcą ciekawość, ale też intensywnie wspomagające dziecko w całościowym rozwoju. Jest inicjatorką warsztatów pt. „Jestem małym ratownikiem”, podczas których dzieci uczą się udzielania pierwszej pomocy. Jest twórcą i współorganizatorem wielu konkursów plastycznych. Wychodzi poza szkolne schematy tworząc płaszczyznę porozumienia z rodzicami. Jest twórcą grupy teatralnej „Spoko-loko”; aktywność w tej grupie stwarza uczniom warunki do wszechstronnego rozwoju, dziecko jest podmiotem działań; to nie dzieci są wpasowane w scenariusz, ale scenariusz jest dostosowany do możliwości dzieci m.in. dzięki temu mają możliwość odniesienia sukcesu, być współtwórcami, eksperymentować, uczyć się współpracy i odpowiedzialności, a efekty  tej pracy mamy okazję oglądać podczas przeglądów teatralnych i uroczystości gminnych.

 FOTORELACJA 

 

Wróć

Kalendarz imprez

Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Filmy

Flesz 08-06-2018
Musisz zainstalowa Flash Player'a oraz włączyć obsługę JavaScript.