wersja kontrastowa
rozmiar tekstu
Dziś jest środa, 16 styczeń 2019 17:35:58
Jesteś tutaj: Aktualności >

Dobre ferie to nie tylko zabawa

Dane Urzędu

Urząd Gminy w Pruszczu
ul. Główna 33
86 - 120 Pruszcz
tel.52 562 43 00
e-mail: pruszcz@pruszcz.pl

Punkt informacyjno-podawczy Tel. 52 562 43 05


Nr konta bankowego:
Bank Spółdzielczy w Pruszczu
33 8170 0008 0000 0550 2000 0010

Wydział Komunikacji Starostwa - pokój nr 4,  Tel. 52 5683 233

Godziny pracy Urzędu od 01.01.2015
poniedziałek     7:15 - 15:15
wtorek             7:15 - 17:00
środa               7:15 - 15:15
czwartek          7:15 - 15:15
piątek              7:15  - 13:30

więcej informacji

05 marzec 2018 10:23 Dobre ferie to nie tylko zabawa

Dobre ferie to nie tylko zabawa

W Niewieścinie Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga  w partnerstwie ze miejscową szkołą podstawową realizowało projekt finansowany ze środków GKPiRPA pt. „Zimowe ferie z profilaktyką w Niewieścinie” organizując półkolonie dla dzieci. Zarówno z samego Niewieścina jak i okolic. Przez 10 dni dzieci korzystały z programu przygotowanego specjalnie dla nich. -Celem projektu było bezpieczne, ciekawe spędzenia wolnego czasu podczas ferii- mówi Mirosława Ziaja.- Na zabawie, nauce zachowań społecznych z uwzględnieniem profilaktyki uzależnień, arteterapii- dodaje.

 

Codzienne zajęcia rozpoczynały się od pogadanki profilaktycznej związanej z tematyką dnia lub projekcją filmu profilaktycznego a następnie odbywały się zajęcia z muzykoterapii, biblioterapii, arteterapii, bajkoterapii. Miały miejsce zajęcia sportowe, wyjazd do kina i na basen.

W drugim tygodniu odbyły się warsztaty filcowania na mokro, ebru i gipsoryt. Każdego dnia dzieci otrzymywały posiłek w postaci lunchu. –Liczyliśmy poprzez realizację tego projektu na wzrost kompetencji społecznych u dzieci – mówi Mirosława Ziaja.- Jak również na zwiększenie świadomości profilaktycznej, nabycie umiejętności artystycznych, poznanie sposobów alternatywnych spędzania wolnego czasu. No i nawiązanie więzi koleżeńskich i integrację- dodaje.
 

Zabawy, kultura, muzyka

W Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Pruszczu program ferii zimowych 2018 był bardzo urozmaicony. W pierwszym tygodniu grupa młodzieży, 20 osób wyjechała na obóz narciarski do Zawoi. Tutaj na miejscu w GOKSiRze także przygotowano szereg ciekawych zabaw, gier, wyjazdów w plener. M.in. dzieci gościły w ulubionej przez nich Zagrodzie Kozielec, pojechały na lodowisko Torbyd a także do Parku Trampolin. Bawili się w kręgielni w Świeciu, zawitali do kina Wrzos. Mieli również możliwość obejrzenia filmów w Kinie Ferment w Serocku. Bardzo mile wspominają pobyt w Filharmonii Pomorskiej, Teatrze Polskim. W tym ostatnim mieli możliwość podejrzenia pracy aktorów od kulis. Natomiast w sali ośrodka kultury uczestnicy ferii mieli gry i zabawy w Wesołym Miasteczku Grinland, dużo czasu spędzali przy grach planszowych, zajęciach manualnych a także uczestniczyli w warsztatach „Kuchnia to magia”.  

Ferie w GBP w Pruszczu

Jeśli ktoś chce w Pruszczu miło spędzić czas to swoje kroki kieruje do Gminnej Biblioteki Publicznej. Pierwszy dzień ferii był poświęcony na rysowanie, malowanie i wyklejanie wymarzonego pejzażu zimowego a zakończyła go ekranizacja bajki dla dzieci. Przygotowano rozgrywki gier planszowych, dzięki Centrum Gier Planszowych PEGAZ w Bydgoszczy.

Nie zabrakło ciekawych warsztatów fotograficznych czy decoupage. Zapoznały się z niezbędną wiedzą dot. zakresu budowania i programowania platformy jeżdżącej.

Uczestnicy zajęć mieli również nie lada niespodziankę. Tomasz Kwiatkowski ufundował dzieciom kilka wspaniałych, dużych pizz.

Program zajęć w drugim tygodniu również był bardzo bogaty. Rozpoczął go dzień literacko-plastyczny „Bawimy się w teatr”. Dzieci wysłuchały kilka bajek „Kamishibai”, dowiedziały się szeregu informacji o teatrze itp. Następnie same tworzyły bajkę obrazkową pod tytułem „Pani komórka”. Także w tym tygodniu nie zabrakło gier planszowych, odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały farbami słoiki formą decoupage.    

Rysowały na szablonach swoje ulubione postacie i składały kolorowe kwiaty z papieru. Natomiast warsztaty fotograficzne poświęcone były fotografowaniu siebie i swoich kolegów. Na tych zajęciach dzieci, wspólnie z prowadzącym przygotowały piękny kolaż swoich zdjęć, który można obejrzeć w bibliotece. Uczyli się również sterowania robotami. Dla ptaków wykonywały karmiki za pomocą kilku patyków po lodach, sznurka i podstawki. W trakcie zajęć orgiami wykonali białego duszka oraz kolorowe żurawie.

Zapewne długo będą pamiętać wycieczkę do Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Tam zwiedzały muzeum fotografii, oglądały wystawę starych zdjęć. Przewodnik pokazała wszystkim jak wygląda miejsce, w którym kiedyś tworzono zdjęcia. W „ciemni” mogły same je wykonać i obejrzeć urządzenia do tego potrzebne. Fotograf zaproponowała wszystkim pozowanie do zdjęć. Dzieci mogły przebrać się w kolorowe krawaty, kapelusze i sukienki. Pamiątkowym wspólnym zdjęciem zakończyli zwiedzanie muzeum. Po tych atrakcjach była kolejna niespodzianka. Pokaz obsługi drona na sali sportowej WSG, gdzie każdy mógł samodzielnie sterować tym urządzeniem. Organizatorem ferii zimowych w GBP była biblioteka, sołectwo Pruszcz oraz Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. 

Zajęcia w Parlinie.

W tym roku odbyły się także zajęcia świetlicowe w Parlinie. Dzieci licznie przybyły i bawiły się doskonale pod okiem instruktorki Agnieszki Pipowskiej. Prowadzone warsztaty, okazały się być interesujące nie tylko dla tych najmłodszych, ale i tych starszych dzieci. Odbyły się zajęcia ruchowe, gry naukowe i sportowe a także zajęcia plastyczne na, których uczestnicy ferii mogły własnoręcznie stworzyć, wymarzonego feryjnego bałwana. Niestety, także tej zimy pogoda w ferie za oknem nie dopisała. Zajęcia odbywały się przed południem przez trzy godzinny. Grupa młodych ludzi miała urozmaicony czas poprzez zabawy na świeżym powietrzu a potem zajęcia artystyczne w świetlicy. Dzieci tworzyły m.in. rzeźby z pudełek - roboty, stojące kurki, domki z papieru, z których powstało jedno wielkie osiedle. Malowały pingwinki, rysowali roboty a z rolek po papierze wykonali kwiaty oraz kartki okolicznościowe, serduszka, ramki jak również szkatułki z tektury.

KP

„Czas Świecia” 2 marca 2018 r.

 


Ferie w GOKSiR
 


Ferie w Niewieścinie

 

Wróć

Kalendarz imprez

Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Filmy

Flesz 14-12-2018
Musisz zainstalowa Flash Player'a oraz włączyć obsługę JavaScript.