wersja kontrastowa
rozmiar tekstu
Dziś jest środa, 18 lipiec 2018 16:27:46
Jesteś tutaj: Aktualności >

Sołtysi

Dane Urzędu

Urząd Gminy w Pruszczu
ul. Główna 33
86 - 120 Pruszcz
tel.52 562 43 00
e-mail: pruszcz@pruszcz.pl

Punkt informacyjno-podawczy Tel. 52 562 43 05


Nr konta bankowego:
Bank Spółdzielczy w Pruszczu
33 8170 0008 0000 0550 2000 0010

Wydział Komunikacji Starostwa - pokój nr 4,  Tel. 52 5683 233

Godziny pracy Urzędu od 01.01.2015
poniedziałek     7:15 - 15:15
wtorek             7:15 - 17:00
środa               7:15 - 15:15
czwartek          7:15 - 15:15
piątek              7:15  - 13:30

więcej informacji

11 marzec 2018 07:19 Sołtysi

Sołtysi

11 marca przypada Dzień Sołtysa. Jest to dobra okazja aby zwrócić uwagę na trud pracy sołtysów i przybliżyć ich sylwetki.
O współpracy z sołtysami mówi wójt  Dariusz Wądołowski.
 

       W gminie Pruszcz mamy dwadzieścia sołectw, w związku z tym dwudziestu sołtysów.  Lokalnych liderów, którzy wsłuchują się w potrzeby i problemy sąsiadów. Codzienne rozmowy z mieszkańcami wsi pozwalają tym ludziom zdobywać zaufanie wśród lokalnej społeczności.  Sołtys to niewątpliwie przyjaciel i społecznik cieszący się autorytetem. Zaufanie jakim został obdarzony przez lokalną społeczność przekłada na dbanie o szerokie spektrum spraw ludzkich, między innymi: organizację pomocy, infrastrukturę, wydarzenia kulturalne czy sportowe, przekazanie informacji.

        Mogę śmiało powiedzieć, że ta funkcja społeczna nie jest łatwą. Są chwile dumy i skutecznego działania ale są też chwile bezradności. Są chwile wdzięczności i satysfakcji ale i krytyki. Osobiście bardzo sobie cenię wiedze, charyzmę, i dobrą współpracę z sołtysami w naszej gminie.

      Wspólne rozwiązanie problemów naszych mieszkańców omawianych na zebraniach wiejskich, sesjach rady gminy, czy też przy innych okazjach jest wpisane w serca sołtysów i samorządowców.

Z okazji dnia sołtysa życzę wytrwałości oraz sukcesów działalności sołeckiej. Składam serdeczne podziękowania i słowa uznania za Waszą społeczną pracę na rzecz mieszkańców naszej gminy.

 

Danuta Grochowska - sołectwo Bagniewko, sołtysem jest jedenasty rok.  Od 7 lat na emeryturze, swój wolny czas lubi poświęcać wnukom. Sołtysowanie oznacza dla niej współpracę z ludźmi.

Krystyna Ruszkowska - sołectwo Brzeźno, sołtysem jest szósty rok. Lubi pomagać innym.
Uważa, że podstawą  jest słuchanie ludzi, jakie maja potrzeby, czego oczkują.  Jej hobby to wędkowanie.

Dorota Wróbel - Sołectwo Cieleszyn, sołtysem jest  drugi rok. Mówi, że aktywność społeczną odziedziczyła po dziadku. Integrowanie mieszkańców wokół działań na rzecz wsi sprawia jej satysfakcję. Pracuje zawodowo, a czas wolny spędza na sportowo np. na rolkach.

Justyna Redzimska - Sołectwo Gołuszyce, sołtysem jest ósmy rok . Na co dzień prowadzi gospodarstwo rolne. W rodzinie odnajduje spokój i motywacje. Sołtysowanie ma we krwi po ojcu i dziadku.

Marian Fifielski - Sołectwo Grabówko, sołtysem jest dwudziesty rok. Bycie sołtysem oznacza dla niego obowiązek i odpowiedzialność za sprawy wsi. Na co dzień zajmuje się swoim gospodarstwem rolnym, wolne chwile lubi spędzać na świeżym powietrzu.

Wioletta Ugorek - Sołectwo Luszkówko, sołtysem jest siódmy rok. Jest społecznikiem z zamiłowania.  Angażuje się w sprawy wsi, bo czuję taką potrzebę. Prowadzi własną działalność handlową. Jej pasja to też świat kulinariów.

Sławomir Goliński - Sołectwo Łaszewo, sołtysem jest trzeci rok. Realizacja celów sołectwa sprawia mu wiele satysfakcji. Pracuje zawodowo. W swoim wolnym lubi czytać kryminały.  

Marcin Klucznik - Sołectwo Łowin, sołtysuje od trzynastu lat. Uważa, że ta niełatwa rola, wymagająca dużego zaangażowania. Pracuje zawodowo i prowadzi gospodarstwo rolne. Czas wolny poświęca rodzinie.

Arkadiusz Łyczywek - Sołectwo Łowinek, sołtysem jest trzynasty rok. Urodzony lider. Bycie sołtysem jest jego życiową misją, a pasją Ochotnicza Straż Pożarna.  Na co dzień pracuje w GOKSiR, angażuje się w każdą dziedzinę życia gminy.

Leon Kempiński – sołtys Małociechowa od trzynastu lat. Aktywna działalność społeczna dodaje mu energii  w życiu. Były rolnik, obecnie jest na  emeryturze, w wolnych chwilach odpoczywa i majsterkuje.

Maciej Jóźwik - Sołectwo Mirowice, sołtysem jest drugi rok. W swoim sołtysowaniu stara się aby ludzie byli zadowoleni z pozytywnych zmian we wsi. Na co dzień prowadzi gospodarstwo rolne. Wolne chwile spędza na zgłębianiu tajników mechaniki.

Karol Lewandowski - Sołectwo Niewieścin. Jest sołtysem czwarty rok i widzi w tym możliwość nowych  doświadczeń. Bycie sołtysem to przede wszystkim kontakt z ludźmi. Na co dzień zajmuje się gospodarstwem rolnym, wolne chwile lubi spędzać z najbliższymi.

Jan Pipowski - Sołectwo Parlin, sołtysem jest drugi rok. Swoją rolę społeczną ocenia pozytywnie, dużo czasu poświęca na rozmowy z mieszkańcami. Prywatnie jest rolnikiem, interesuje się sportem.

Marian Monasypow -Sołectwo Pruszcz. Sołtysem jest od siedmiu lat. Jest na emeryturze i może swój czas poświęcić na działania związane z sołtysowaniem. Odpoczywa przy książce i na wędkowaniu.

Andrzej Smerliński - Sołectwo Rudki Sołtysem jest sołtysem szesnasty rok.  Cieszy go współpraca z ludźmi na rzecz rozwoju wsi.  Był rolnikiem, a dziś lubi majsterkować  i zajmować się ogrodem.

Elżbieta Jurkiewicz - Sołectwo Serock, jest sołtysem czwarty rok. W swojej wsi widzi potencjał i czuje potrzebę integrowania ludzi. Cieszy ją coraz większe zaangażowanie środowiska w życie Sercoka.
Prowadzi własną firmę, a wolny czas lubi spędzać z rodziną. Jej pasja to podróże.  

Ewa Nowicka - Sołectwo Topolno. Jest sołtysem trzeci rok. Cieszy ją gdy widzi zaangażowanie mieszkańców w sprawy sołectwa. Uważa, że ważna jest pozytywna motywacja do wspólnych działań. Pracuje zawodowo, lubi mieć wolną chwilę dla siebie, relaksuje ją pływanie.

Danuta Woźniak - Sołectwo Wałdowo, jest sołtysem czwarty rok. Cieszą ją  efekty działań podejmowanych na terenie sołectwa np. zagospodarowanie placu zabaw. Prowadzi własną działalność, w której łączy przyjemne z pożytecznym, ponieważ jej pasją są zwierzęta.

Mirosław Szmyd - Sołectwo Zawada. Sołtysem jest czwarty rok. Uważa, że sołtysowanie jest co raz większym obowiązkiem. Cieszy go szacunek wśród mieszkańców. Prowadzi gospodarstwo rolne, w wolnych chwilach dużo czyta.

Alicja Polak - Sołectwo Zbrachlin, sołtysem jest dwudziesty rok. Podkreśla, że ważne jest aby umieć żyć wśród ludzi i z ludźmi,  znaleźć wspólny język i mieć chęć pomocy innym. Obecnie na emeryturze, jej pasja to kulinaria, zwłaszcza wypieki.

 

 

Wróć

Kalendarz imprez

Lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Filmy

Flesz 08-06-2018
Musisz zainstalowa Flash Player'a oraz włączyć obsługę JavaScript.