wersja kontrastowa
rozmiar tekstu
Dziś jest wtorek, 16 lipiec 2019 22:44:28
Jesteś tutaj: Aktualności >

Zakończenie roku szkolnego w naszych szko...

Dane Urzędu

Urząd Gminy w Pruszczu
ul. Główna 33
86 - 120 Pruszcz
tel.52 562 43 00
e-mail: pruszcz@pruszcz.pl

Punkt informacyjno-podawczy Tel. 52 562 43 05


Nr konta bankowego:
Bank Spółdzielczy w Pruszczu
33 8170 0008 0000 0550 2000 0010

Wydział Komunikacji Starostwa - pokój nr 4,  Tel. 52 5683 233

Godziny pracy Urzędu od 01.01.2015
poniedziałek     7:15 - 15:15
wtorek             7:15 - 17:00
środa               7:15 - 15:15
czwartek          7:15 - 15:15
piątek              7:15  - 13:30

więcej informacji

05 lipiec 2018 09:21 Zakończenie roku szkolnego w naszych...

Zakończenie roku szkolnego w naszych szkołach

SP w Serocku

W Szkole Podstawowej w Serocku działały dwa oddziały klas III gimnazjalnych. Łącznie szkołę ukończyło 31 gimnazjalistów. Ich wychowawcami byli: Emilia Pacek oraz Stanisław Schulz. Egzaminy gimnazjalne wypadły nieźle, ale jak mówią nauczyciele zawsze mogłoby być lepiej. 2 uczennice z dwóch wybranych części mają 100 % wynik. Duże sukcesy sportowe gimnazjalistów z Serocka to codzienność.

Obie klasy były bardzo zgrane, wspólnie organizowały różne imprezy i tak było przez całe trzy lata. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w życie szkoły, w prowadzeniu teatru szkolnego, uczestniczyli w wielu konkursach wiedzowych na szczeblu gminy, powiatu i województwa. Również w sprawnościowych, jak „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym” czy „Młodzież zapobiega pożarom”.

- Większość młodych absolwentów ma już sprecyzowane plany na przyszłość- mówi Ewa Jaruzel, dyr. szkoły.- To były dwie niesamowite klasy. Otwarci, przyjaźni, tolerancyjni, na wszystkich praktycznie można było zawsze liczyć. Wspólne wycieczki, wyjazdy do kina, różne imprezy bardzo cementowały przyjaźnie i relacje między sobą. Nigdy nie odmawiali pomocy a wręcz przeciwnie. Często sami deklarowali pomoc przy różnych przedsięwzięciach- dodaje.

W czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego wręczono świadectwa ukończenia gimnazjum z wyróżnieniami, stypendia za wysokie wyniki w nauce i sporcie. Nagrody- książki za udział w różnych rozgrywkach sportowych, konkursach, wolontariacie, pracy na rzecz szkoły, w Samorządzie Uczniowskim. Listy gratulacyjne otrzymali rodzice wyróżniających się uczniów. Statuetkę najlepszego sportowca otrzymał Krzysztof Latocha. Na zakończenie klasa II gimnazjalistów pożegnała swoich starszych kolegów a absolwenci odwdzięczyli się zaprezentowaniem programu artystycznego.
 

FOTORELACJA
 

SP Pruszcz

Zakończenie roku szkolnego dla III klas gimnazjum odbyło się w auli szkolnej. Wprowadzono sztandar, odśpiewano hymn narodowy. – Tutaj zostaliście zaopatrzeni w podstawową wiedzę, macie bazę, na której możecie budować swoją przyszłość- takimi słowami zwróciła się do absolwentów dyr. szkoły Anna Belt.- Było wiele chwil zabawnych, wzruszających, a także stresujących i trudnych, ale wspólnie je przeżywaliśmy. Każdy dzień był ważny i każdy z was był ważny. I uczeń, i nauczyciel, i rodzic. Tylko tak buduje się wspólnotę i uczy się życia- dodała.

W klasach VII oraz II i III gimnazjalnych było 24 przodowników. Stypendia dyrektora otrzymało 18 uczniów za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu oraz 10 za wyniki sportowe- srebrny medal na wojewódzkich zawodach w unihokeju. Uczniów zasługujących na pochwałę 30. Uczniów, którzy uzyskali co najmniej 20 % przyrost wyniku gimnazjalnego było 15, którzy osiągnęli co najmniej 90 % z którejkolwiek części egzaminu było ośmioro.

Na zakończenie absolwenci zaprezentowali zebranym w auli zabawna scenkę z jednego dnia życia ucznia. W uroczystości wziął udział wójt Dariusz Wądołowski, Przew. Rady Gminy Przemysław Sznajdrowski, Przewodniczący Rady Rodziców, Anna Szafrańska- dyr. Gminnego Centrum Edukacji.   
 

FOTORELACJA

 

SP Niewieścin

W murach Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Niewieścinie miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Rozpoczęło je wprowadzenie pocztu sztandarowego i odśpiewanie hymnu państwowego po czym głos zabrała dyr. Iwona Manys oraz goście. W tym wyjątkowym dniu do szkoły przybyli: Przewodniczący rady Gminy Pruszcz Przemysław Sznajdrowski oraz wizytator Bogna Łoś. Nie zabrakło oczywiście rodziców tych najmłodszych uczniów. Kolejnym punktem było rozdanie świadectw, nagród, wyróżnień. Na zakończenie uroczystości zarówno dyrektor jak i zaproszeni goście życzyli wszystkim słonecznych, wesołych i bezpiecznych wakacji.

 FOTORELACJA

 

SP Zbrachlin

Od trzech lat władze gminy Pruszcz wręczają koszulkę Lidera Edukacji za najlepsze wyniki egzaminu gimnazjalnego. Gimnazjum nr 3 im. Ziemi Nadwiślańskiej przy SP w Niewieścinie po raz trzeci otrzymało koszulkę Lidera Edukacji.-Do tej pory uzyskiwaliśmy wysokie wyniki głównie z

przedmiotów przyrodniczych i języka angielskiego, ale po raz drugi z rzędu udało nam się uzyskać bardzo dobre wyniki z przedmiotów humanistycznych- mówi dyr. Iwona Manys.- Uczeń z naszej szkoły uzyskał najwyższy wynik indywidualny. Z języka angielskiego troje uczniów uzyskało wynik 100%. Uczniowie klasy autorskiej "Otoczeni kulturą anglosaską" uzyskali z języka Szekspira 85% na poziomie podstawowym i 70% na poziomie rozszerzonym. Okazało się, że tworzenie klas autorskich to dobry pomysł. Twórcami klasy autorskiej byli ówczesna dyrektor gimnazjum Anna Szafrańska i nauczyciel języka angielskiego Kamil Mykowski- dodała. 

Sukces ten skłonił szkołę do kontynuowania pomysłu. W najbliższym roku szkolnym zostanie utworzona klasa autorska dla entuzjastów matematyki. Planowane jest również wprowadzenie uczniów w świat liczb i podstaw ekonomii. -Wychowawczynią tej klasy będzie Beata Wantoch-Rekowska, mogąca pochwalić się doskonałymi wynikami swoich podopiecznych- mówi Iwona Manys. - A przed nami nauki przyrodnicze i humanistyczne. Pomysłów nam nie brakuje- dodaje na zakończenie.
 

 FOTORELACJA

 

Wróć

Kalendarz imprez

Lipiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Filmy

Flesz 14-12-2018
Musisz zainstalowa Flash Player'a oraz włączyć obsługę JavaScript.