wersja kontrastowa
rozmiar tekstu
Dziś jest poniedziałek, 17 czerwiec 2019 06:55:58
Jesteś tutaj: Aktualności >

Swoim głosem daje radość innym

Dane Urzędu

Urząd Gminy w Pruszczu
ul. Główna 33
86 - 120 Pruszcz
tel.52 562 43 00
e-mail: pruszcz@pruszcz.pl

Punkt informacyjno-podawczy Tel. 52 562 43 05


Nr konta bankowego:
Bank Spółdzielczy w Pruszczu
33 8170 0008 0000 0550 2000 0010

Wydział Komunikacji Starostwa - pokój nr 4,  Tel. 52 5683 233

Godziny pracy Urzędu od 01.01.2015
poniedziałek     7:15 - 15:15
wtorek             7:15 - 17:00
środa               7:15 - 15:15
czwartek          7:15 - 15:15
piątek              7:15  - 13:30

więcej informacji

06 wrzesień 2018 14:32 Swoim głosem daje radość innym

Swoim głosem daje radość innym

Magdalena Putkowska z muzyką jest związana od najmłodszych lat. Nadal rozwija swój talent muzyczny i wiąże z nim duże nadzieje. Jej mocny, donośny głos jest bardzo lubiany przez słuchaczy na różnych koncertach.      

Krzysztof Pardo: O sobie

Magdalena Putkowska: - Od 10 lat mieszkam w małej wsi Gołuszyce w gminie Pruszcz. Wcześniej mieszkałam w Świekatowie. Skończyłam tamtejszą szkołę podstawową i gimnazjum. Następnie kontynuowałam edukację w VILO w Bydgoszczy. Po maturze wybrałam studia na Collegium Medicum w Bydgoszczy na kierunku fizjoterapia.
 

W jakim wieku rozpoczęła się Twoja przygoda z muzyką

- Muzyka towarzyszyła mi już od najmłodszych lat. Miałam szczęście rozwijać się w przyjaznym środowisku, jakie stworzyło mi przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum w Świekatowie. Jednak najbardziej muzyka stała się dla mnie tak ważna dzięki mojej starszej siostrze. To Martyna jako uczennica bydgoskiej szkoły muzycznej uzmysławiała mi i nadal uzmysławia, czym tak naprawdę jest muzyka. Ważną dla mnie postacią jest pan Andrzej Żółkoś. Od prawie sześciu lat trenuje mnie wokalnie, a zaczęło się to od konkursu Consonans, na którym zdobyłam nagrodę Grand Prix. Pod opieką pana Andrzeja w ramach Regionalnej Akademii Piosenki w Pruszczu mogłam szybko rozwijać się wokalnie. W tym czasie występowałam jako członek akademii zarówno na uroczystościach gminnych jak i powiatowych. Razem z zespołem śpiewaliśmy dla Polonii we Włoszech i Francji.

Sama podjęłaś decyzję, aby śpiewać czy ktoś Cię do tego namówił ?

- Myślę, że to wyszło samo z siebie. Domowe koncerty zrodziły we mnie chęć pokazania się, a potem to już poszło z górki.

W dzieciństwie kto był Twoim idolem ?

- W sumie nie miałam konkretnego idola. Miewałam ulubione piosenki, ale nigdy nie umiałam się określić co do jednego stylu, artysty czy rodzaju muzyki.

Czy dzisiaj wzorujesz się na jakimś z wykonawców ?

- Staram się być unikalna, ale nie zawsze mi to wychodzi. Jak wiadomo, nie wszystkie utwory można zmieniać, ale są też takie, które dają możliwość swobody interpretacji, umożliwiając artyście nadanie im nowej, ciekawej formy. W moim repertuarze można znaleźć utwory różnych artystów m.in. Maryli Rodowicz, Ewy Bem, Natashy Bedingfield, Kory, Edit Piaf czy Agnieszki Chylińskiej.

Kto stoi za Twoim sukcesem ?

- Myślę, że przede wszystkim moi rodzice. Byli zawsze dla mnie dużą podporą w dążeniu do sukcesu. Na pewno bardzo przyczyniała się moja siostra i pan Andrzej Żółkoś. W moim życiu pojawiło się dużo osób, które mi pomagały i wskazywały kierunek. Muszę też wspomnieć o pani Agnieszce Więckiewicz, która umożliwiła mi śpiewanie nie tylko w licealnym zespole SCHERZO, ale także w bydgoskiej grupie muzycznej stworzonej przy okazji Światowych Dni Młodzieży przez Duszpasterstwo Akademickie 4 don4Lord przy fundacji Wiatrak w Bydgoszczy. Nagraliśmy wtedy płytę, która dała nam przepustkę do wspólnych koncertów. Było to dla mnie kolejne ważne doświadczenie, które nauczyło mnie współpracy z profesjonalnym wieloosobowym zespołem instrumentalnym. Występowałam też z zespołem gospel Amicis pod batutą pana Żółkosia, gdzie nabrałam ogłady i samodyscypliny.

Opowiedz o swoich występach na scenie

- Bardzo lubię występy i koncertowanie. Na scenie czuję się jak w domu. Ważny dla mnie jest kontakt z publicznością. Lubię patrzeć na ludzkie reakcje. Cieszy mnie to, że moim śpiewaniem sprawiam komuś przyjemność, czy budzę wzruszenie.

Czy znajomi zazdroszczą Ci twojego talentu ?

- Każdy człowiek ma w sobie coś cudownego. Jedni są artystami w tworzeniu przepysznych potraw, inni świetnie piszą, a śpiewanie jest moją domeną. Dlatego sądzę, że nie powinno się nikomu zazdrościć, należy cieszyć się z sukcesów innych ludzi, a samemu dążyć do tego, żeby być w swojej dziedzinie coraz lepszym. Dookoła siebie mam wspaniałych ludzi, którzy zawsze mnie wspierają.

Co dalej w Twoim życiu ? Masz jakieś konkretne plany ?

- Plany są, ale na razie nie mogę o nich mówić. Jeden z projektów już niedługo ujrzy światło dzienne.

Jakie masz hobby oprócz muzyki ?

- Bardzo lubię grać w piłkę ręczną. Trenowałam ją od szkoły podstawowej i nadal uczęszczam na treningi AZS CM UMK. Piłka ręczna przez długi czas była dla mnie najważniejszą częścią życia. W gimnazjum dostałam się do kardy wojewódzkiej. To chyba jeden z moich największych sukcesów sportowych. Wspaniałym etapem były też rozgrywki ligowe z LUKS Millenium Świekatowo.

Dziękuję za rozmowę KP

Czas Świecia 31 sierpień 2018 r.

 

 

Wróć

Kalendarz imprez

Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Filmy

Flesz 14-12-2018
Musisz zainstalowa Flash Player'a oraz włączyć obsługę JavaScript.