Po raz XV w Serocku odbył się festyn pn. „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Stowarzyszenie „Aktywna Młodzież” jako główny organizator przygotowało dla wszystkich, niezależnie od wieku szereg atrakcji. Dla ciała i ducha.

- To święto wsi, na które przyjeżdżają ludzie zainteresowani nie tylko z naszej gminy Pruszcz - mówi Anna Dobaczewska, skarbnik Stowarzyszenia  - Wiele osób spoza Serocka przekonało się, że warto do nas zajrzeć, pobawić się, smacznie zjeść. A my jesteśmy na to wszystko dobrze przygotowani. Serwujemy jak zawsze wiele dobrych potraw z ziemniakiem w roli głównej. Ludziom podoba się to, co przygotowujemy dla nich, impreza ma miejsce w atrakcyjnym miejscu, jest wesoła, rodzinna atmosfera - dodaje.  

Podczas festynu dzieci korzystały z szerokiej gamy atrakcji: dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa, malowanie twarzy, upinanie warkoczyków, konkursy i tworzenie różnych postaci z surowego ziemniaka. Można było również pojeździć na boisku motorem, oczywiście z motocyklistą. Zainteresowane osoby mogły nabyć sadzonki krzewów ozdobnych oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w foto budce pełnej kwiatów

W części artystycznej wystąpiła Orkiestra Dęta GOKSiR Pruszcz, Zespół Ludowy „Muzykanty”, solistki - Eliza i Nadia. Poza tym przed liczną publicznością wystąpiła grupa taneczna hip-hop The Best Kids Squad oraz Centrum Tańca Gabi.

- Nasz festyn stwarza możliwość integracji, nie tylko ludzi z sołectwa Serock - mówi Katarzyna Sławińska, prezes Stowarzyszenia. - Będziemy starali się  kontynuować naszą tradycję widząc takie duże zainteresowanie - dodaje.

Imprezę przygotowało Stowarzyszenie „Aktywna Młodzież” przy współpracy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Serocka, GOKSiR-u i sołectwa Serock. Muzyczną oprawą zajął się Maciej Wirwicki i Dominik Grabowski.

FOTORELACJA