„Pracownia czekolady Baumgart” to nowa propozycja w Galerii Pruszcz.

27 stycznia, właściciele Izabela i Jakub Baumgart zaprosili  burmistrza oraz mieszkańców na uroczyste otwarcie rodzinnej manufaktury czekolady.
Tego dnia można było nie tylko posmakować czekoladowych smakołyków, ale również samemu udekorować tabliczkę czekolady. Czeladniczej fantazji dał się także ponieść burmistrz Dariusz Wądołowski.

- Cieszę się, że młodzi ludzie chcą rozwijać przedsiębiorczość na terenie naszej Gminy, to świadczy o potencjale, który u nas dostrzegli - mówi włodarz. -
Każdy przedsiębiorca jest perełką, o którą trzeba zadbać ponieważ przynosi korzyści dla lokalnej społeczności w postaci miejsc pracy, oferty handlowo-usługowej czy podatków do budżetu gminy.  W obecnych czasach trudno jest prowadzić biznes, wymaga to determinacji, kreatywności i zaangażowania. Sukces okupiony jest ciężką pracą - dodaje.

Dla mieszkańców taka inicjatywa oznacza atrakcyjniejszą ofertę handlową w zasięgu ręki oraz dodatkowe miejsce gdzie można wypić dobrą kawę, kupić nietuzinkową czekoladę i wziąć udział w warsztatach.
Warsztaty to propozycja dla dzieci od 5 roku życia w zorganizowanych grupach min. 10 osób. Lekcja pokazowa trwa 1,5 godziny, dzieci poznają proces tworzenia czekolady, sami ją tworzą, dekorują i pakują.

Izabela Baumgart, od dawna marzyła aby stworzyć coś ciekawego dla dzieci z okolic. I dziś realizuje swoje pomysły. Dostrzega duże zainteresowanie warsztatami nie tylko u najmłodszych, ale również dorośli zaciekawieni są takimi lekcjami.
Sklep ze słodkościami w Galerii Pruszcz będzie otwarty w soboty.

Fotorelacja z Otwarcia Pracowni Czekolady Baumgart