W 31. Finale WOŚP zebraliśmy 31 tys. zł!

- Jestem dumny, że mieszkańcy naszej gminy tak licznie i hojnie zaangażowali się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi burmistrz Dariusz Wądołowski.

Podczas niedzielnego Finału, na hali sportowej w Pruszczu odbyły się licytacje, które z humorem poprowadzili: Justyna Kucharko, Tomasz Berent i Andrzej Żółkoś. Stół licytacyjny darczyńcy zapełniali do ostatniej chwili, tak jak skarbonki wolontariuszy podczas Finału. A wszystko dzięki wspaniałym ludziom o otwartych sercach!

Najwyższą kwotę wylicytowano za palenisko, za które zapłacono 3 tys. zł. Spotkanie przy kawie z burmistrzem oraz ufundowany przez niego lot w tunelu aerodynamicznym wylicytowano za 400 zł. OSP Pruszcz wystawiła voucher na zwiedzanie remizy oraz udział w ćwiczeniach z użyciem działka wodnego, które poszły za 450 zł. Poza tym licytowano rejs katamaranem, pobyt w SPA, usługi kosmetyczne, porady żywieniowe, wspaniałe rękodzieło, produkty lokalne, tort WOŚP, kosze z wędlinami i wiele innych gadżetów.

Pomiędzy licytacjami czas uatrakcyjniała muzyka. Zaprezentowała się Orkiestra Dęta Gminy Pruszcz pod batutą Tomasza Berenta, soliści z Regionalnej Akademii Piosenki: Martyna Ryszkowska i Magda Radziejewska oraz duet Angelika Kara i Michał Charysz. Na zakończenie odbył się pokaz tańca Danceby Akademia Tańca oraz Pole Dance, pod kierunkiem Oliwii Skwarek.

Oczywiście nie obyło się bez słodkości,  Panie z KGW Bagniewianki i KGW Pruszcz przygotowały szereg smakołyków, a pieniądze za nie również wrzucano do puszek wolontariuszy.

Sztab w Pruszczu zebrał 18 904 zł, a Serock 12 190 zł.

Kolejny raz połączyliśmy się sercami z milionami Polaków, tym razem aby wygrać walkę z sepsą!

FOTORELACJA