Jubileusz 50-lecia ślubu obchodzili państwo Wanda i Czesław Brzezińscy oraz państwo Daniela i Zbigniew Wolszczak.

Medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”  wręczył dziś  burmistrz Dariusz Wądołowski, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Radecki oraz zastępcy kierownika USC Pruszcz Joanna Tomaszewska i Adam Pszczoliński.

Wanda i Czesław Brzezińscy, to rdzenni mieszkańcy naszej gminy. Poznali się na zabawie w Cieleszynie, podczas której pan Czesław grał w zespole na akordeonie. Tym sposobem nie umknął uwadze pani Wandzie. Związek zaowocował dwójką dzieci i trójką wnucząt. Państwo Brzezińscy doczekali też trzeciego pokolenia i z satysfakcją przyglądają się jak rośnie dwójka prawnucząt.
Po pięćdziesięciu, wspólnie spędzonych latach oboje twierdzą, że podstawą udanego związku jest wyrozumiałość. Warto nauczyć się trudnej sztuki zrozumienia drugiej osoby ponieważ będąc otwartym na argumenty małżonka, można wypracować porozumienie i kompromis.

Daniela i Zbigniew Wolszczak spotkali się po raz pierwszy podczas zabawy w Dobrczu. Ich pierwszy taniec okazał się preludium miłości na całe życie. Wspólne lata spędzili mieszkając w Pruszczu. Pani Daniela przepracowała 45 lat w Gminnej Spółdzielni, pan Zbigniew zawodowo spełniał się poza naszą gminą. Wychowali córkę i cieszą się dwójką wnucząt.
Ich kluczem do udanego związku jest wspólna aktywność. Bycie w codziennym ruchu i obowiązki pozwalają na budowanie poczucia wspólnoty małżeńskiej.
AM

FOTORELACJA