Burmistrz Dariusz Wądołowski wraz z Dyrektor Gminnego Centrum Oświaty Anną Szafrańską uczestniczyli dziś w inauguracji Roku Szkolnego w Szkoła Podstawowa w Pruszczu.


- Zrobimy wszystko aby dzieci czuły się w szkole bezpiecznie. Od tego roku zmienia się na lepsze dowóz do szkół. Nowe autobusy zabezpieczą komfort dojazdu i bezpieczeństwa - mówił burmistrz Dariusz Wądołowski. - Pragnę wyrazić ogromny szacunek dla Wszystkich nauczycieli, za  zaangażowanie i profesjonalizm w edukację dzieci. Liczę na to, że przyjdą inne czasy dla nas wszystkich i autorytet nauczyciela zostanie odbudowany. Życzę wszystkim dobrej współpracy, tak jak dotychczas.


Dzisiejsza uroczystość była okazją do wręczenia Koszulki Lidera Edukacji za rok 2022/2023, którą przekazano na ręce Dyrektor SP Pruszcz Anny Belt.

FOTORELACJA SP PRUSZCZ

FOTORELACJA SP SEROCK

Uczniowie, Rodzice
Dyrektorzy, Nauczyciele,
Pracownicy Administracji i Obsługi

W tym ważnym dniu rozpoczynającym rok szkolny 2023/2024, pragniemy złożyć dzieciom, młodzieży, ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkół i przedszkoli, serdeczne życzenia.
Niech nowy rok szkolny będzie czasem umacniającym poczucie, że szkoła to nie tylko miejsce pracy i nauki, ale także miejsce odkrywania świata, budowania relacji, kształtowania wartościowych postaw, a także rozwijania zainteresowań i pasji. Mamy nadzieję, że będzie to czas nie tylko wytężonej nauki i pracy, ale także poszukiwań własnych dróg rozwoju, ciekawych doświadczeń oraz zdobywania nowych umiejętności.

Drodzy Uczniowie, mamy nadzieję, że po okresie wakacyjnego wypoczynku z zapałem i ciekawością przystąpicie do zdobywania wiedzy. Chcielibyśmy, żebyście jak najlepiej wykorzystali wszystkie szanse, jakie daje Wam szkoła. Szczególnie ciepłe słowa kierujemy do pierwszoklasistów. Życzymy Wam abyście szybko poczuli się w szkole dobrze i bezpiecznie, mogąc liczyć na wsparcie i pomoc starszych kolegów
i koleżanek.

Nauczycielom i Pracownikom Oświaty życzymy, by rozpoczynający się rok szkolny był okresem pomyślnej współpracy, wzajemnej życzliwości oraz obfitował w liczne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze. Niech podejmowane starania staną się dla Państwa źródłem zadowolenia
i radości oraz wdzięczności uczniów.

Rodzicom życzymy, aby nowy rok szkolny przyniósł wiele okazji do dumy i radości z osiągnięć dzieci. Niech szkoła będzie dla Państwa miejscem otwartym i przyjaznym. Życzymy dobrej współpracy z nauczycielami i wychowawcami.
Życzymy Wam wszystkim, by ten nowy rok szkolny był spokojny, bezpieczny i zdrowy!


              Piotr Radecki                                                                                 Dariusz Wądołowski
Przewodniczący Rady Miejskiej                                                        Burmistrz Miasta i Gminy Pruszcz