Tegoroczne Dożynki obyły się w słonecznej aurze mijającego lata. Kolejny raz dopisała nam pogoda, co przyczyniło się do bardzo dużej frekwencji mieszkańców, jak i gości z całego regionu. Przygotowane przez organizatorów atrakcje przyciągnęły tłumy.

Wybór zespołu After Party oraz Kombii okazał się strzałem w dziesiątkę. Na koncertach bawiły się całe rodziny! Kultowe piosenki śpiewali mali i duzi, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Skawiński i Tkaczyk na długo pozostaną w naszej pamięci, zagrali bowiem profesjonalny koncert, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców naszej gminy.

Na scenie podczas Dożynek Gminnych wystąpili również z repertuarem artystycznym nasi lokalni ulubieńcy! Orkiestra Dęta Gminy Pruszcz, Wokaliści Regionalnej Akademii Piosenki: Jakub Jendruszewski, Małgorzata Maciejewska, Zuzanna Górecka, Aurelia Bruzdewicz oraz Danceby Akademia Tańca i Pole Dance.

Bardzo pozytywnym aspektem dożynek był też fakt, iż na placu dożynkowym zaprezentowały się wszystkie nasze sołectwa! Pomysłowe aranżacje stoisk oraz różnorodność pysznych produktów kulinarnych zachęcały do degustacji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu sołtysów, pań z KGW i mieszkańców wsi, mogliśmy cieszyć oko i podniebienie.

Dożynki były dobrą okazją do wręczenia Nagród Burmistrza za 2022 rok, którymi uhonorowano 1 6 mieszkańców naszej Gminy. Nagrodę specjalną otrzymała też Drużyna SKU SP Pruszcz  za Mistrzostwo w Ogólnopolskich Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Unihokeju.
Burmistrz Dariusz Wądołowski  wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Radeckim udekorowali osoby, które zrobiły najwięcej kilometrów w ramach czerwcowej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.
Dużo uśmiechu wywołało wręczenie nagród dzieciom biorącym udział w konkursach ekologicznych zorganizowanych przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Pruszczu.
AM


Dariusz Wądołowski:
„Dziękuję Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Dożynek. Dobra współpraca zaowocowała zadowoleniem mieszkańców i gości, co jest dla nas ogromną satysfakcją. Cieszę się, że tak wiele osób skorzystało z przygotowanych atrakcji.  Docierające do nas pozytywne informacje zwrotne, motywują nas do planowania kolejnych, tak dobrych imprez. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również dopisze pogoda, a na scenie wystąpi zespół, który spełni oczekiwania mieszkańców. I pamiętajmy, że tak jak śpiewa Skawiński „każde pokolenie ma własny czas, każde pokolenie chce zmienić świat (...)” , tak i od nas zależy, jaki on jest i jaki będzie. Życzę Państwu „słodkiego, miłego życia”! „

Sponsorzy koncertów: Gmina Pruszcz, Bank Spółdzielczy w Pruszczu Pomorskim, AS-Bud Sławomir Górka.  
Sponsorzy: GS SCH Pruszcz, ECO-POL Pruszcz, Lewiatan Pruszcz Pomorski, Zapiekarnia, Cartech, Modax Mrówka Pruszcz

Imprezę przygotował zespół GOKSiR Pruszcz z dyrektor Justyną Kucharko na czele

FOTORELACJA Z DOŻYNEK


FOTORELACJA Z DOŻYNEK

FOTORELACJA Z WRĘCZENIA NAGRÓD

FOTORELACJA Z WRĘCZENIA NAGRÓD W KONKURSIE EKOLOGICZNYM