150 litrów krwi oddali krwiodawcy w 2023! 16 lutego odbyło się spotkanie Klubu Honorowych Krwiodawców z terenu gminy Pruszcz i Świekatowo.

Spotkanie poprowadził prezes klubu Grzegorz Tomaszewski. W uroczystości nadania odznak I, II i III stopnia „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” uczestniczyli: vice Prezes Zarządu Głównego PCK Zbigniew Klawczyński, Prezes Zarządu Rejonowego w Świeciu Dariusz Błażejewski, Burmistrz Miasta i Gminy Pruszcz Dariusz Wądołowski oraz dyr. GBP w Pruszczu Aleksandra Rosińska- Burek.

I stopień: Bogumiła Skwarek, Grzegorz Krześniak i Marek Jędrzejewski.
II stopień: Katarzyna Gwizdała, Małgorzata Lorenc, Sylwia Sobczyk, Tomasz Tomaszewski, Ryszard Smerliński i Tadeusz Dobaczewski.
III stopień: Zofia Bodaszewska, Jacek Sawicki, Piotr Jarosz, Mariusz Kiełpikowski i Mariusz Szostakowski.  


- To dla mnie duży zaszczyt i honor być tutaj z Wami - powiedział burmistrz Dariusz Wądołowski. - Cieszy nas, że na terenie naszej gminy, miasta oraz w sąsiedniej gminie Świekatowo jest tak dużo honorowych dawców krwi. Dajecie to, co jest najcenniejsze - można powiedzieć życie. Jestem pełen podziwu dla Was, że dzielicie się takim dobrem z innymi. Chylę przed Wami czoła. Jesteście ludźmi, którzy zasługują, nie tylko na odznaczenia, ale na duży szacunek ze strony drugiego człowieka. Jeśli będę mógł pomóc w czymkolwiek, to przychodźcie do mnie, a ja zrobię wszystko, aby coś dla Was również dobrego zrobić - dodał.   
Medale 65 -lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w dowód uznania za bezinteresowne wspieranie działań w ramach honorowego krwiodawstwa PCK otrzymali: Urząd Miasta i Gminy Pruszcz, Urząd Gminy Świekatowo, Gminna Biblioteka Publiczna w Pruszczu.     

K. Pardo

Fotorelacja