Stało się już tradycją, że strażacy wraz z lokalną społecznością organizują uroczyste "przywitanie" wozu bojowego, który trafia do jednostki. Tym razem OSP Łowin.

Podczas piątkowej uroczystości przekazania wozu bojowego dla jednostki OSP Łowin, Burmistrz Dariusz Wądołowski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Radeckim, wręczył uroczyście klucze do auta, na ręce prezesa Marka Obryka, wiceprezesa Pawła Grzybka i naczelnika Marka Stachowicza. 

- Wóz bojowy w jednostce OSP Łowin będzie wykorzystywany również do szkoleń młodych ochotników w ramach tworzonego Centrum Szkolenia Strażaków – mówi burmistrz Dariusz Wądołowski. -  Łowin posiada potencjał infrastrukturalny aby szkolić młodzieżowe drużyny pożarnicze. Duże boisko, dwie sale tworzą zaplecze, które bierzemy pod uwagę planując działalność Centrum. Myśląc o bezpieczeństwie mieszkańców, już dziś musimy zadbać o przyszłe kadry naszych jednostek. Dlatego doposażamy mobilne jednostki w sprzęt i będziemy szkolić młodzież.   Skupimy się też na indywidualnych pakietach ochrony osobistej druhów, aby w trakcie akcji byli dobrze zabezpieczeni i  mogli spokojnie wracać do rodzin – dodaje.

Samochód Renault- Miedliner z 1999 roku służył wcześniej druhom z jednostki OSP KSRG w Pruszczu, do momentu gdy trafił do nich w październiku, nowy samochód ratowniczo - gaśniczego GBA VOLVO.

Fot. KP

FOTOTRELACJA