Otwarcie Galerii Pruszcz

Zgodnie z planem ruszyła dziś GALERIA PRUSZCZ. W atmosferze ciszy i spokoju otwarto trzy sklepy: Zoo Bartek, Delikatesy Mięsne Niewieścin „Królewski Wędliny” oraz Pepko.
 
- Planowaliśmy uroczyste otwarcie Galerii z udziałem wielu osób jednak zagrożenie koronawirusem nie pozwoliło nam na to - mówi Jarosław Błażejewski, inwestor. - Mam nadzieję, że wkrótce otworzą się kolejne sklepy, życie wróci do normalności i mieszkańcy będą mogli korzystać z infrastruktury handlowej w Pruszczu.


W Galerii Pruszcz będzie dostępna jeszcze drogeria, apteka, cukiernia i bar. Klienci zaparkują na obszernym parkingu, a po drodze do kompleksu będą mogli zrobić zakupy w Biedronce czy w markecie budowlanym Modax lub załatwić sprawy w Sp. Błysk.  I tym sposobem w Pruszczu powstało kolejne miejsce skupiające blisko siebie handel i usługi.
 
- Cieszę się, że na terenie gminy rozwija się przedsiębiorczość i podejmowane są działania inwestycyjne wpływające na rozbudowę infrastruktury handlowej – mówi wójt Dariusz Wądołowski. –

Dzięki takim inwestorom tworzone są nowe miejsca pracy i konkurencyjny rynek. Zwiększa się dostępność usług i produktów dla naszych mieszkańców. Doceniam wszelkie inicjatywy w zakresie biznesu bo dzięki temu rozwija się też nasza gmina. Jako samorząd będziemy szukać rozwiązań aby wspierać przedsiębiorców, zwłaszcza w tych niesprzyjających okolicznościach jakie pojawiły się w związku z epidemią koronawirusa. Mam nadzieję, że wspólnie przetrwamy ten trudny okres.

AM