Komunikat Wójta

Szanowni Państwo
Z tego co obserwuję, pomimo zaleceń z różnych źródeł krajowych czy samorządowych oraz apeli o pozostanie w domach, nadal na terenie gminy jest duży ruch społeczeństwa, chociażby w obszarze zakupów czy też załatwiania spraw w urzędzie.

Apeluję o zdrowy rozsądek, ograniczenie wyjść do niezbędnego minimum i przestrzegania zasad dbania o zdrowie swoje i innych.


Sprawy urzędowe proszę załatwiać telefoniczne lub drogą elektroniczną a tylko w wyjątkowych sytuacjach osobiście w urzędzie.

Urząd Gminy będzie pracował dla Państwa tak długo jak będziemy w stanie dbać o bezpieczeństwo pracowników i interesantów. Mimo, że inne urzędy są pozamykane to nasi pracownicy chcą pracować i pomagać Państwu w załatwianiu pilnych spraw.

Odbieram wiele sygnałów od pracowników instytucji i firm działających na naszym terenie z prośbą  o interwencję do mieszkańców  w kwestii przestrzegania wprowadzonych zasad bezpieczeństwa w tych firmach. Szanujmy siebie nawzajem jako klienci i usługobiorcy.
 
W gminie Pruszcz na dzień dzisiejszy objętych kwarantanną domową zostały 23 osoby, które powróciły z zagranicy. Żadna z tych osób nie wykazuje objawów choroby.
 
Mamy świadomość kolejnych obostrzeń wprowadzonych w dniu dzisiejszym, które będą nas ograniczać jednak stosujmy się do zaleceń i pozostańmy w domach.

Wójt Gminy Pruszcz
Dariusz Wądołowski