Wójt Gminy Dariusz Wądołowski

Szanowni Państwo

Jeżeli są osoby, które nie mają możliwości zakupu maseczek ochronnych prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (nr. tel. 562 43 08 - 10). Jako Gmina postaramy się pomóc.

Cały czas jesteśmy w gotowości służenia pomocą i wsparciem.

W tak trudnych warunkach staramy się realizować nasze obowiązki.  Dzięki odpowiedzialnej postawie pracowników Urząd funkcjonuje i załatwiane są bieżące sprawy mieszkańców.

Chciałbym też nadmienić, że dużą uwagę skupiamy na Międzygminnym Ośrodku Opiekuńczym  w Pruszczu oraz Domu Pomocy Społecznej w Gołuszycach. Jak Państwo wiecie są to miejsca najbardziej zagrożone epidemią. Zostały one zabezpieczone przy współpracy z Dyrektorami placówek oraz Panią Starostą i mam nadzieję, że  pensjonariusze przetrwają ten trudny czas. Kieruję też podziękowania do całej kadry tych ośrodków za ich zaangażowanie i pracę.

Do października odroczona podwyżka za śmieci
Zapowiadana podwyżka cen za wywóz śmieci, która miała wejść od 1 maja 2020r. z uwagi na niepewność Państwa finansów zgodnie z moim wnioskiem i uchwałą Rady Gminy Pruszcz nastąpi dopiero od 1 października 2020r. Cena za osobę to 22,50 zł a dla osób nie segregujących 45 zł. Brakującą kwotę ok. 300 tys. zł pokryjemy z budżetu Gminy.

Nareszcie Pruszcz-Brzeźno bez dziur
Trwają prace przy remoncie drogi powiatowej Pruszcz-Brzeźno. Inwestycja został dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Koszt całości wynosi 3,5 mln zł, wkład Gminy to 1 mln zł, a Powiatu 750 tys. zł. Po zakończeniu prac zostanie również dokończona drogę w Nieciszewie.

Nabory do komisji
Trwa nabór do komisji wyborczych. Jeżeli ktoś z Państwa uważa, że wybory będą zgodne z prawem i bezpieczne ze względu na panującą epidemię koronawirusa, to zachęcam do zgłaszania się do pracy w komisjach wyborczych.  

Szkoła w Niewieścinie drukuje przyłbice
Szkoła Podstawowa w Niewieścinie posiada drukarkę 3D zakupioną w ramach realizowanego projektu unijnego Wiem Umiem Rozumiem. Dzięki inicjatywie Pani Dyrektor Iwony Manys sprzęt został obecnie wykorzystany do produkcji przyłbic, które spełniają funkcję ochronną przed wirusem. Z posiadanego zapasu materiału możemy wytworzyć 100 szt. uchwytów mocujących do których trzeba tylko wsunąć folię. Można użyć folii ze skoroszytu, do drukowania czy dedykowaną PT .
Wydrukowane przyłbice przekażemy do jednostek samorządowych.

Wójt Gminy Pruszcz
Dariusz Wądołowski

Na zdjęciu: prace na drodze Pruszcz-Brzeźno.


   

 Na zdjęciu: drukarka 3D                                   Na zdjęciu: przyłbice.