Flaga Polski i Gminy Pruszcz

Szanowni Państwo,
Pomimo trudnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa pamiętajmy o obchodach zbliżających się świąt: 1 Maja - Święto Pracy, 2 Maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 3 Maja - Święto Konstytucji 3 Maja.

Zachęcam wszystkich do wywieszenia flagi narodowej w geście hołdu dla tych wszystkich, którym zawdzięczamy niepodległość. Pokażmy, że jesteśmy patriotami  i szanujemy tradycję. Bądźmy dumni z bycia Polakami.

Tegoroczna majówka będzie inna niż wszystkie dotychczasowe. Ze względu na pandemię nie będzie oficjalnych uroczystości, akademii, wydarzeń sportowych czy pikników. W niedzielę 3 Maja symbolicznie złożymy wiązankę przy obelisku Jana Pawła II oddając hołd Polakom walczącym o Konstytucję Rzeczpospolitej Polski i naszą wolną Ojczyznę.Zapraszam Państwa na majowe koncerty, które będzie można obejrzeć on-line. 1 Maja mamy Koncert Piosenki Żołnierskiej w wykonaniu Orkiestry Dętej GOKSiR Pruszcz, a 2 Maja Koncert Piosenki Patriotycznej Regionalnej Akademii Piosenki.

Życzę Państwu spokojnego wypoczynku i chwili refleksji nad Polską.  Aby atmosfera tych najbliższych dni wpłynęła na nasze odpowiedzialne głosowanie w zbliżających się wyborach. Miejmy na uwadze demokratyczną i wolną Polskę w przyszłości.

Wójt Gminy Pruszcz
Dariusz Wądołowski