Ognisko

W miniony weekend odbyła się druga edycja „Pikniku na kocyku w Topolnie na Talerzyku”. Głównym organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Topolanki” .

- Chciałyśmy wykorzystać lokalne walory przyrodnicze aby promować turystycznie nasze Topolno. Z grodziska „Talerzyk” rozciąga się przepiękny widok na Dolinę Wisły. Nasz piknik miał na celu pokazanie mieszkańcom, że można fajnie spędzić popołudnie w swojej okolicy. – mówi członkini Stowarzyszenia Renata Osojca

– Nie zabrakło też wyrobów kulinarnych Topolanek oraz smakowitych koktajli zaproszonych do współpracy Parlinianek – dodaje.

Przygotowania do imprezy nie były łatwe ponieważ kilka dni wcześniej obfite deszcze rozmyły drogę wiodącą na Talerzyk, a prognozy pogodowe przewidywały burze.  
Jednak wspólnymi siłami doprowadzono drogę do użytku, a pogoda w sobotę dopisała.

- Po „poniedziałkowej powodzi” myśleliśmy, że piknik się tu nie odbędzie ale udało nam się opanować sytuację – mówił wójt Dariusz Wądołowski. – Widzę, że Topolanki dążą do integracji mieszkańców i angażują do współpracy wiele osób. Tak jak wcześniej mówiłem będę pomagał ludziom, którym chce się działać – dodaje.

Imprezę należało też zabezpieczyć przed  zagrożeniem epidemiologicznym.
Wchodząc na piknik każdy  wypełniał oświadczenie o stanie zdrowia, które jest wymagane przepisami. A serwowany poczęstunek odbywał się przy zachowaniu wszelkich ostrożności.

Na pikniku można było upiec sobie kiełbaskę na ognisku i posmakować zupy szczawiowej na gęsinie z kociołka. Były lokalne ciasta i kociewskie bómbómy z dekla.
Na tych, którzy liczą kalorie czekały zdrowe koktajle owocowo-warzywne.

Atrakcją dla dzieci był z pewnością pokaz zwierząt egzotycznych, tresury psów oraz plener malarski. Miejscowi strażacy zaprezentowali swoje umiejętności. Goście mogli też odświeżyć swoją wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Nowością była strefa relaksacyjna z leżakami, skąd można było podziwiać nadwiślańskie widoki.

Tego dnia warto było odwiedzić Topolno  chociaż na chwilę aby poczuć letni klimat tego urokliwego miejsca.

Współpraca:  KGW Parlinianki, OSP Topolno, OSP Parlin, Zakłady Mięsne Niewieścin, Gmina Pruszcz, sołectw Topolno i Niewieścin oraz Zespół Nadwiślańskich Parków Krajobrazowych.

Impreza została dofinansowana  przez Gminę Pruszcz w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych na wsparcie zadań zleconych w zakresie turystyki.

Zapraszamy na fotorelację
OBEJRZYJ

Fot. AM, JM