Piknik w Bagniewie

Dobrej zabawie 18 lipca w Bagniewie sprzyjała pogoda i wspaniałe humory. Organizatorzy: sołtys, rada sołecka, KGW „Bagniewianki”, jak zawsze stanęli na wysokości zadania, oferując wiele atrakcji.

Egzotyczne zwierzęta, które można było wziąć na ręce, małe kózki, gęsi czy kurki zachwycały swoim wyglądem i zachowaniem. Również jeż nie bał się tych, co wzięli go na ręce. Niestety nie udało się wznieść w powietrze paralotni, ale można było zrobić sobie pamiątkową fotografię. Była też zjeżdżalnia, małpi gaj - stałe elementy każdego pikniku.
Strzelanie z łuku, pokazy druhów strażaków z KSRG Pruszcz to dodatkowe atrakcje. Poza tym mieszkańcy chętnie uczestniczyli w zabawach sprawnościowych takich jak: przeciąganie liny, bieg z jajkiem na łyżce, ustawianie klocków i narty na 3 osoby.
Było coś dla ducha, było coś dla ciała. O to drugie zadbały panie z KGW oraz panowie, którzy przygotowali grilla. Na dobrą zabawę przybył też wójt Dariusz Wądołowski.
Impreza odbyła się dzięki środkom z funduszu sołeckiego i sponsorom: Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” z Pruszcza, Bankowi Spółdzielczemu Pruszcz, GOKSiR-owi, Piekarni Trojan J.K., Maciejowi Baumgart, Andrzejowi Koszowskiemu, Jerzemu Pałysowi, Karolowi Kuhn, firmie Saatz oraz sołtysowi.
RED