Informacja

Od 1 września 2020 r. na terenie gminy Pruszcz będzie funkcjonował darmowy autobusowy transport publiczny o charakterze użyteczności publicznej.

Oznacza to, że bez względu na wiek czy miejsce zamieszkania pasażera, będzie można podróżować pomiędzy poszczególnymi miejscowościami na terenie naszej gminy, bez uiszczania żadnych opłat za przejazd. Autobusy będą kursowały w dni robocze od poniedziałku do piątku ( tj. nawet w dni wolne od nauki szkolnej). Darmowy transport dotyczy wyłącznie gminnych przewozów autobusowych na terenie gm. Pruszcz.

Uwaga!
Darmowe przejazdy nie dotyczą powiatowych przewozów autobusowych na trasie Serock – Pruszcz – Świecie (dla odróżnienia na tej linii kursuje mniejszy pojazd tj. bus). W tym wypadku należy uiścić opłatę za przejazd wg obowiązującego cennika.

Darmowy gminny transport autobusowy dotyczy okresu od 1 września do 31 grudnia 2020 r. Kwestia utrzymania się darmowego transportu po tym terminie, czyli od stycznia 2021 r. jest uzależniona od decyzji rządzących, dotyczącej  utrzymania bądź obniżenia, czy też podwyższenia kwoty dopłaty, o czym będę Państwa na bieżąco informował. Na podstawie aktualnych przepisów, kwota dopłaty umożliwiająca Gminie Pruszcz organizację darmowego transportu, obowiązuje wyłącznie do końca roku 2020.

Więcej informacji pod nr telefonu: (52) 562 43 21, biuro nr 2 w Urzędzie Gminy w Pruszczu.

Rozkłady jazdy dostępne w zakładce Gmina - Transport - Rozkłady jazdy