Święto Niepodległości

Drodzy Mieszkańcy Gminy Pruszcz,
w tym niezwykle trudnym dla nas wszystkich czasie ogromnie mi przykro, że tak wyjątkowe Święto, jakim jest odzyskanie przez Polskę Niepodległości obchodzić będziemy bardzo skromnie.

Dla nas najważniejsze jest abyśmy pamiętali o tych zdarzeniach sprzed 1918 roku. My dzisiaj winni tej pamięci musimy być razem i się wzajemnie wspierać.

Mój dziadek walczył w legionach Piłsudskiego o niepodległość Polski. Mój tata razem ze mną gdy dumnie nosiłem w klapie znaczek Solidarności, chcieliśmy suwerenności i demokracji. Moje dzieci, pokolenie 18 czy 30-latków, które wychowało się w wolnej Polsce, chce mieć prawo wyboru i decydować w jakim kraju będą żyć. Oczekują prawdy i poszanowania prawa.

Myślę, że nasza Ojczyzna Polska pomieści wszystkie pokolenia Polaków, które nie pozwolą się podzielić. Wolność jest w nas. To zobowiązuje do poszanowania godności każdego mieszkańca naszego kraju.

11 listopada zapraszam Państwa serdecznie na internetowy koncert przygotowany przez GOKSiR, koncert świadczący o jedności pokoleń. 

Wójt Gminy Pruszcz
Dariusz Wądołowski

LINK DO KONCERTU