Paczkomat

Mamy dobre wieści dla mieszkańców Serocka i okolicznych miejscowości.

Podczas jesiennych zebrań wiejskich zgłaszano problem z odbiorem przesyłek kurierskich. W związku z tym nawiązaliśmy kontakt z firmą InPost, proponując teren pod paczkomat przy Ośrodku Kultury w Serocku. W listopadzie wójt gminy podpisałem stosowną umowę i paczkomat stanie tam jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, ułatwiając odbiór nie tylko zamówionych prezentów.
Jak informował nas przedstawiciel InPostu, szykuje się też pozytywna zmiana w Pruszczu, gdzie dotychczasowy paczkomat zostanie powiększony.


COVID-19
Na terenie naszej gminy mamy obecnie 315 osób objętych kwarantanną, w tym 60 osób w Gołuszycach, 160 w Pruszczu, 31 w Serocku i 64 osoby w pozostałych miejscowościach. W stosunku do zeszłego tygodnia widzimy spadek o 60 osób.

Bieżące sprawy
W poniedziałek poinformujemy Państwa o szczegółach uchwały odnośnie opłaty targowej na terenie gminy.  Inwestycje drogowe idą zgodnie z planem, na drogach w Niewieścinie, Serocku i Łowinku pojawił się asfalt.
Dziś zakończył się plebiscyt na wybór miejsca do realizacji projektu, na który możemy otrzymać dofinansowanie. Większość z głosujących mieszkańców Pruszcza wskazała teren przy targowisku. Kolejnym krokiem będzie teraz przygotowanie dokumentacji i koncepcji zagospodarowania przestrzeni.

Cieszą mnie też nowości, które pojawiły się w naszych szkołach.  Zachęcam Państwa do obejrzenia na facebooku Magicznego Dywanu w Szkole Podstawowej w Niewieścinie oraz Sali Doświadczania Świata-Snoezelen w Szkole Podstawowej w Serock.


Wójt Gminy Pruszcz
Dariusz Wądołowski