Budowa chodnika w Łowinku

Szanowni Państwo,
Kolejny tydzień pracy za nami. I kolejne dobre informacje.

Rozpoczęliśmy budowę chodnika w Łowinku przy ul. Dębowej. Gmina przekazała na ten cel 100 tys. zł. Powiat, który jest realizatorem dołożył 30 tys. zł. Za takie środki jesteśmy w stanie zrobić chodnik na odcinku 200 m. o szerokości 1,5 m. Również w Łowinku trwały prace na ulicy Leśnej i jesteśmy już na etapie odbioru.
W Serocku Inwestor rozpoczął budowę gazociągu.
Spółka Błysk planuje wymianę rur sieci wodociągowej na ul. 1000-lecia w Serocku na odcinku 0,9 km. Po tych pracach pojawi się nowa nakładka asfaltowa, którą wykona firma kładąca gazociąg.Na ulicy Powstańców Wielkopolskich kontynuujemy zaawansowane roboty wykończeniowe.
Natomiast w Niewieścinie inwestycję na odcinku Niewieścin – Suponin możemy uznać za zrealizowaną.

W okresie zdalnej nauki przeznaczyliśmy dodatkowe środki finansowe dla szkół. W Niewieścinie, na terenie szkoły zostanie wybudowany chodnik prowadzący do budynku szkoły. W Łowinku dokończymy boisko, czyli pojawi się sztuczna trawa oraz nowy chodnik i malowanie korytarzy. W Serocku są w planach drobne prace remontowe i zakup sprzętu na sale sportową. W Pruszczu do kotłowni zostaną zakupione dwa wózki widłowe oraz odremontujemy klatkę schodową i łazienkę.

W tym tygodniu poddałem pod dyskusję radnym prowizorium budżetu w celu uchwalenia budżetu na 2021 rok. Głównym celem będzie realizacja Planu Budowy Dróg.

W kwarantannie na terenie naszej gminy przebywa obecnie 198 osób. Od tygodnia funkcjonują u nas dwa punkty poboru wymazów. Dzięki temu możemy uniknąć kolejek i skorzystać z bezpiecznej opcji jaką daje drive-thru.

Chciałbym podziękować opiekunkom z Miejskiego Ośrodka Opiekuńczego oraz zespołowi GOPS-u za pomoc osobom starszym, które w tych trudnych warunkach szczególnie jej potrzebują.

Urząd Gminy nadal jest otwarty, działamy w trybie hybrydowym i cały czas obsługujemy wszystkie Państwa bieżące sprawy.

Działa również gminna komunikacja autobusowa na ternie gminy, bez żadnych ograniczeń kursów.

Pomimo dystansu społecznego, widzimy, że przy zachowaniu wszelkich form ostrożności, korzystacie Państwo z nowej hali sportowej. Z dokumentów wynika, że we wrześniu mieliśmy 1032 użytkowników, a w październiku 1512, nie licząc uczniów szkół i klubów sportowych.

Życzę wszystkim zdrowia i przyjemnego weekendu.

Wójt Gminy
Dariusz Wądołowski