Pracownia przyrodnicza

Przygoda z nauką to tytuł kolejnego projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, który realizujemy w naszych szkołach. Tym razem chcemy zabrać nasze dzieci w podróż po świecie naukowych eksperymentów i naszych zmysłów.

Innowacyjne zajęcia, które będą prowadzone w ramach projektu, specjalne metody pracy, motywujące do nauki sposoby prowadzenia zajęć wymagają dużych inwestycji w wyposażenie szkół. Szkołę w Pruszczu oraz w Łowinku doposażyliśmy więc w sprzęt umożliwiający przeprowadzanie doświadczeń przyrodniczych.

W Szkole w Niewieścinie zorganizowaliśmy nowoczesną pracownię przyrodniczą, dającą możliwość przeprowadzenia wszystkich doświadczeń przewidzianych podstawą programową z chemii, biologii i fizyki. W tak zorganizowanej przestrzeni każdy może poczuć się naukowcem.

W Szkole w Serocku utworzyliśmy Salę Integracji Sensorycznej. To niezwykła, bajkowa wręcz przestrzeń, w której zajęcia odbywają się w formie naukowej zabawy. Zakupiony sprzęt umożliwia prowadzenie ćwiczeń, które wywołują zainteresowanie dziecka, wyzwalają chęć do pracy i umożliwiają pokonywanie własnych barier. Z sali pod opieką swoich nauczycieli oraz we współpracy z rodzicami mogą korzystać dzieci ze wszystkich naszych szkół i przedszkoli.
ASZ

Obejrzyj fotorelację