Cięcie lodu

W minioną sobotę, po trzyletniej przerwie, na zmrożonej tafli jeziora w Topolnie spotkali się pasjonaci cięcia lodu. Tegoroczna zima zapewniła odpowiednią aurę do konkursu.

Wystartowało w nim sześć dwuosobowych ekip męskich i jedna mieszana. Każda drużyna miała za zadanie wycięcie trzech bloków o wymiarach 30x50 cm, w jak najkrótszym czasie. Całość oceniało jury w składzie: Wiesław Karpusiewicz, Czesław Abramczyk, Marek Szczygielski. Zawody poprowadził Jarosław Pająkowski.

Zwycięzcy:
1. Paweł Adach i Łukasz Karpusiewicz
2. Michał Loose i Paweł Zając
3. Paweł Niziołek i Bartosz Zyś


Najlepsi otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy upominki. Całą imprezę zabezpieczali druhowie z OSP z Gruczna oraz z Wałdowa. Dodatkowo strażacy pokazali, jak ratują ludzi tonących pod lodem. Pokaz wywołał spore zainteresowanie wśród widowni.

Podczas imprezy zadbano oczywiście o gościnność i każdy mógł posilić się pieczonymi kiełbaskami oraz tradycyjną brukwianką na gęsinie. Nie zabrakło też gorącej herbaty i barszczu wegańskiego.  
 
Organizatorem tej nietypowej imprezy jest Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły, Zespół Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą, sołectwo Topolno, Stowarzyszenie „Topolanki”.

Red.

Przejdź do oglądania zdjęć