To już 5 lat,  jak chór „Retro”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Pruszczu, występuje nie tylko na gminnych uroczystościach.

W listopadzie 2015 roku prowadzenia chóru podjęła się Dominika Sylwestrzak-Szubarga, i tak rozpoczęła się przygoda z piosenką dla piętnastu, utalentowanych seniorów z naszej gminy. Dziś jest ich już dwudziestu pięciu.
- Mamy na swoim koncie ponad trzydzieści koncertów - mówi Jan Gackowski, kronikarz chóru. - Występowaliśmy na różnych scenach - dodaje.
Seniorzy szlifują swe umiejętności wokalne na cotygodniowych próbach i biorą udział w warsztatach dla chórów. Cały czas się rozwijają i powiększają repertuar. Mają w nim szereg polskich i zagranicznych utworów.
- Jestem bardzo zadowolona ze swoich chórzystów, którzy są bardzo obowiązkowi. Praca z nimi to przyjemność. Tworzymy jedną wielką rodzinę. – mówi dyrygentka Dominika Sylwestrzak -Szubarga.
Ostatni rok ograniczył możliwości występów na żywo, jednak chór nagrywa koncerty, które można  obejrzeć online na stronach GOKSiR-u.

Życzymy wszystkim chórzystom oraz Pani Dominice dalszych sukcesów i nieustającej pasji do muzyki. I zdrowia!
(KP, AM)

Chór Retro podczas próby   Chór Retro podczas konceru w kościele
Fot. K. Pardo. Chór Retro podczas próby (od lewej) oraz na koncercie w Kościele Parafialnym w Pruszczu.