Szanowni Państwo,
Gmina Pruszcz przystąpiła do trzeciego rozdania środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych składając trzy wnioski na inwestycje.

Planowaliśmy pozyskać dotacje na budowę przedszkola w Pruszczu w kwocie 4 mln 800 tys. zł, przebudowę dróg gminnych tj. Mostowej i Górnej w Serocku w kwocie 2 mln 400 tys. zł oraz uzbrojenie terenu w sieć wodno – kanalizacyjną pomiędzy ulicą Modrzewiową i Jesionową w Pruszczu w kwocie 4 mln 640 tys. zł.

W dniu 31 marca została ogłoszona przez Pana Premiera Morawieckiego lista gmin i miast, którym przyznano dotacje na inwestycje. Gmina Pruszcz wsparcia nie otrzymała.

Niestety, tak jak przy drugim rozdaniu, i tym razem, nie podano żadnych kryteriów w sposobie przyznania dotacji.  Jak domniemam, nie otrzymaliśmy żadnych pieniędzy z uwagi na fakt, iż sami sobie dobrze radzimy, a rząd nie posiada więcej środków aby pomóc wszystkim gminom w inwestycjach. Mimo wszystko cieszymy się z pierwszego rozdania, w którym dostaliśmy 1 mln zł.
Dziś gratulujemy pozostałym Samorządom i mieszkańcom naszego powiatu. Liczymy, że przyjdzie również taki czas, że i my otrzymamy wsparcie z budżetu naszego Państwa.

Życzę Państwu aby w nadchodzące Święta, nadrzędne wartości, jakimi powinniśmy kierować się w życiu, czyli uczciwość, prawda i obrona słabszych, zawsze były na pierwszym miejscu. Dużo zdrowia.

Dariusz Wądołowski
Wójt Gminy Pruszcz