Szanowni Mieszkańcy Gminy Pruszcz,
W dniu 02.04.2021 r. zgłosiłem do Urzędu Wojewódzkiego oraz Narodowego Funduszu Zdrowia, gotowość utworzenia na terenie Pruszcza, Masowego Punktu Szczepień przeciwko Covid-19.

Taką prośbę do wszystkich gmin wystosował  Pan Wojewoda. Jako Samorząd zgłosiłem możliwość przygotowania punktu z potencjałem do 1 tys. szczepień tygodniowo. Jak już wiemy, po spotkaniu 13 kwietnia z Panem Wojewodą, takich lub podobnych propozycji z terenu naszego województwa wpłynęło 49. NFZ prowadząc analizę wyszczepialności na terenie poszczególnych powiatów zgodził się na utworzenie 27 Masowych Punktów Szczepień. Na terenie naszego powiatu taki punkt powstanie w Świeciu.
Mimo to, dążę to tego, aby nasi mieszkańcy mogli korzystać ze szczepień w Pruszczu, poprzez zwiększenie potencjału wyszczepialności naszych punktów tj. Przychodnia "Nowy Szpital" na ulicy Zamkniętej, "Almedic" na Łowińskiej oraz "Agamet" na Dworcowej. Wszystko to jest jednak uzależnione od liczby pozyskanych szczepionek, a z tym, delikatnie rzecz ujmując, bywa różnie.

Pozdrawiam Państwa bardzo serdecznie,
Dariusz Wądołowski