Instytut Badawczo- Szkoleniowy Sp.z.o.o. z siedziba w Olsztynie realizuje bezpłatny projekt szkoleniowy.

1. Szkolenie pn. System geoinformatyczny w praktyce wraz z pozyskaniem i przetwarzaniem danych terenowych.
Uczestnicy będą tworzyć interaktywne mapy cyfrowe oraz publikować je z wykorzystaniem Internetu. W trakcie szkolenia będą ćwiczenia terenowe z wykorzystaniem nowoczesnych metod pozyskiwania danych przestrzennych w ramach których uczestnicy poznają i przetestują możliwości wykorzystania w tym celu dronów.
Dwudniowe szkolenie zakończy się egzaminem po zdaniu którego uczestnicy otrzymają międzynarodowy certyfikat potwierdzający nabycie kwalifikacji w zakresie pozyskiwania i przetwarzania danych terenowych.

2. Szkolenie pn. Operacje lotnicze BVLOS z użyciem dronów o masie startowej do 25kg.
Szkolenie przygotowuje do wykonywania operacji lotniczych poza zasięgiem widoczności wzrokowej (BVLOS) wykonywanych z użyciem bezzałogowego statku powietrznego o masie startowej mniejszej niż 25kg w odległości nie większej niż 2 km od pilota. Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. Szkolenie trwa 5 dni i kończy się  zdaniem  egzaminu z wiedzy teoretycznej i praktycznej a uczestnik otrzymuje certyfikat.

Szkolenia skierowane są do osób dorosłych w wieku 25lat i więcej które spełniają następujące kryteria:
•    posiadają wykształcenie co najmniej średnie oraz są powyżej 25 roku życia lub wiek powyżej 50 roku życia
•    zamieszkują, uczą się bądź pracują na terenie województwa kujawsko- pomorskiego
•    nie prowadzą działalności gospodarczej

Zgłoszenie chęci udziału w szkoleniu proszę kierować wyłącznie drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W zgłoszeniu proszę podać imię i nazwisko, adres, datę urodzenia, numer telefonu oraz nazwę szkolenia.