Puchar

Trzecie miejsce dla gminy Pruszcz w klasyfikacji najbardziej rowerowej gminy w Metropolii Bydgoszcz. Cały czerwiec z wielką motywacją i frajdą zbieraliśmy kilometry w ramach rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Wykręciliśmy wspólnie  45 tys. 203 km, co dało nam trzecią lokatę w Metropolii Bydgoszcz.  Było to możliwe dzięki wszystkim, którzy przyłączyli się do rowerowej zabawy.

- Mieszkańcy gminy Pruszcz pokazali, że znakomicie potrafią łączyć zabawę, promocję turystyki rowerowej i sportowego ducha rywalizacji – napisał w gratulacjach Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.


Najwięcej kilometrów zdobył Marcin Nowak – 2 788, Remigiusz Izbaner – 2 450 km, Sławomir Wróblewski – 2 004 km.
Z kobiet najbardziej aktywna była Tina S – 1 863 km, Małgorzata Górka – 1003 km i Magdalena Mikulska 672 km.

Do jeżdżenia na rowerach zachęciliśmy też uczniów z naszych szkół.
Najlepsza okazała się klasa 8a z SP Serock, która „wykręciła” 1 200 km, po niej 7c z SP Pruszcz -1025 km i 4a z SP Pruszcz – 909 km.

Kilometry kręcił również Wójt Dariusz Wądołowski (707 km) oraz Przewodniczący Rady Piotr Radecki (620 km) zdobywając dla gminy po 1 punkcie.

- Dziękuję wszystkim uczestnikom za przyłączenie się do tej rowerowej rywalizacji. Pokazaliście, że nasza Gmina jest aktywna!  Pokazaliście, że taka mała społeczność na rowerach potrafi wywalczyć miejsce na podium. Jestem dumny z Waszego zaangażowania! – Wójt Gminy Dariusz Wądołowski.

Dziękujemy Wam za wspólną zabawę! Mamy nadzieję, że Wasze rowery nadal są w ruchu a w przyszłym roku będzie nas więcej!