Budowa drogi szybkiego ruchu S5 z węzłem „Pruszcz” w Zbrachlinie oznacza dla mieszkańców naszej Gminy szybszy i bezpieczny dojazd do pobliskich miast. W efekcie zwiększy się też atrakcyjność gminy dla potencjalnych inwestorów, wpływając na jej szybszy rozwój gospodarczy.

Na S5 w obu kierunkach będą dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu o 3,5 metrowej szerokości. Po zewnętrznej stronie każdej powstanie pas awaryjny o szerokości 2,5 metra. Obie jezdnie podzieli 12 metrowy pas zieleni.

Obecnie na „naszym fragmencie S5” leżącym  na odcinku Dworzysko - Aleksandrów w obrębie węzła Pruszcz powstają łącznice i ronda. Do Topolna można już dojechać bez konieczności objazdu.

- Jako samorząd staramy się organizować zmiany w ruchu wspólnie z wykonawcą, uzgadniamy je tak aby mieszkańcy gminy napotykali jak najmniej utrudnień. Już wkrótce otwarte zostaną drogi dojazdowe do Luszkowa i do Pruszcza - mówi wójt Dariusz Wądołowski, co chociaż trochę skróci obecne objazdy, chociażby do Świecia.

W związku ze zmianami w organizacji ruchu prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowania się do wprowadzanego oznakowania i zaleceń osób kierujących ruchem.

FOTORELACJA