Po kilku latach negocjacji i zabiegów o inwestycje gazowe na terenie gminy Pruszcz, mamy pierwsze efekty w postaci gazyfikacji Serocka.

Jak podaje inwestor Polska Spółka Gazownictwa, trwają tam właśnie odbiory głównej sieci gazociągu. Wykonawca buduje obecnie indywidualne przyłącza dla posesji.  Kolejny etap to już  prace projektowe i budowlano-montażowe w oparciu o umowy z klientami.

Zespół Urzędu Gminy zabiega o dalszą rozbudowę sieci, jednak są to trudne negocjacje, bowiem  Polska Spółka Gazownictwa tłumaczy, że na tą chwilę prowadzi inwestycje w innych rejonach naszego kraju. Liczymy, że przekonamy Zarząd PSG do dalszych inwestycji w Gminie Pruszcz.

Tymczasem z gazociągu będą korzystać mieszkańcy Serocka, których zainteresowanie gazem ziemnym jako alternatywą dla ogrzewania tradycyjnego, jest większe niż w zebranych przed budową gazociągu deklaracjach.

 Z ekologicznego punktu widzenia gazyfikacja Serocka oznacza mniej smogu. Ogrzewanie gazowe pozwala na nawet 50% mniejsze wytwarzanie dwutlenku węgla niż ma to miejsce w piecach starego typu opalanych węglem. Jest to także mniejsza emisja do atmosfery szkodliwych substancji, takich jak dwutlenek siarki czy tlenki azotu.

Mając na uwadze ochronę środowiska, zapraszamy wszystkie osoby, zainteresowane wymianą źródeł ciepła i termomodernizacją domu, do Gminnego Punktu Konsultacyjnego, w którym można uzyskać informacje na temat dofinansowania lub pożyczek w ramach Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze".

Pruszcz, ul. Sportowa 10
wtorki w godz.: 8:00 - 11:00
czwartki w godz.: 12:00 - 18:00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 602 433 915