Stowarzyszenie "Rodzina Kolpinga" , dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Świeciu realizuje kolejny projekt  „Z Akademią Aktywności powrót do normalności", mający na celu zmniejszenie negatywnych skutków pandemii covid-19 w Niewieścinie i okolicy.

– Oferujemy indywidualne konsultacje psychologa, dietetyka i fizjoterapeuty oraz warsztaty tematyczne, takie jak rękodzielnictwo, florystyka, kosmetyka, animacja, kulinaria i pierwsza pomoc przedmedyczna. Projekt potrwa  pięć miesięcy,  od 1 czerwca do 30 listopada 2021r. - mówi koordynator projektu Mirosława Ziaja. - Polega on na zorganizowaniu dla lokalnej społeczności wielu form pomocy mających na celu zmniejszenie negatywnych skutków pandemii - dodaje. - Zapraszamy wszystkich mieszkańców, bez względu na wiek.

W ramach warsztatów rękodzielniczych zaplanowano  malowanie kamieni - wakacyjne wspomnienia, malowanie ekologicznych toreb, wykonanie organizera na drobiazgi, kartek i toreb prezentowych na Boże Narodzenie.   

Na warsztatach florystycznych będzie można się nauczyć układania bukietów z ziół i płodów polnych, wicia jesiennych wianków, robienia stroików na groby czy wieńców bożonarodzeniowych.

Spotkania kulinarne to zabawa z przepisami na zdrowe odżywianie, będzie  superfood,  koktajle owocowo-warzywne, sekret słodyczy i napoi bez cukru oraz zboża w wielu odsłonach.

Panie z pewnością ucieszą się ze spotkań o tematyce związanej kosmetycznymi metamorfozami. Nie zabraknie także animacji dla dzieci.
Każdy blok tematyczny to cztery spotkania po trzy godziny.

Organizatorzy zadbali też o aspekt wiedzy, która może przydać się w kryzysowych sytuacjach, warto wziąć udział w sześciogodzinnym szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy medycznej.

M. Ziaja, K. Pardo


 

Warsztaty rękodzielnicze Warsztaty florystyczne