Tegoroczne rozdanie Nagród Wójta Gminy Pruszcz za 2020 odbyło się podczas Dożynek Gminnych. Poniżej przybliżamy sylwetki wyróżnionych osób.

Kategoria Przedsiębiorczość


Kinga Kordylewicz  

Założycielka Klubu Malucha A Kuku w Pruszczu, który jest pierwszym klubem dziecięcym w Powiecie Świeckim. Zapewnia opiekę na najwyższym poziomie z profesjonalnym podejściem do dzieci jak i ich rodziców. Pani Kinga poświęca wiele czasu i zaangażowania by każde dziecko było szczęśliwe a rodzice darzą ją ogromnym zaufaniem i wdzięcznością.

Kategoria Promocja Gminy

Agnieszka Pipowska  
Dusza artystyczna. Swój talent wykorzystuje tworząc dekoracje na świetlicę wiejską. Reprezentowała naszą Gminę na turnieju KGW w Dolnej Grupie recytując wiersze.
Swój kunszt kulinarny prezentowała w projekcie promującym tradycyjną kuchnię czyli na łamach Przepiśnika „Stuletnie Skarby Kulinarne Parlinianek”. Jej wypieki można było skosztować na rajdach rowerowych w Grucznie i Świeciu, oraz innych imprezach lokalnych.

Małgorzata Górka
Członkini jak i jedna z założycielek KGW Pruszcz. Bezinteresownie wspierała stowarzyszenie finansowo, co przyczynia się do rozwoju Koła i prężnej działalności mającej na celu promowania gminy. Brała czynny udział w przygotowaniu kulinariów, w  szczególności wegetariańskich, których można było spróbować podczas spotkań kulturalnych i społecznych.

Agnieszka Kruczyńska  
Prężnie działająca przewodnicząca KGW Pruszcz, która aktywizuje lokalną społeczność, współorganizując wydarzenia takie jak: „Noc spadających gwiazd”, „Wieka Orkiestra Świątecznej Pomocy”.  Efekty działań kulinarnych  widzieliśmy  również podczas otwarcia Hali Widowiskowo-Sportowej w Pruszczu. Całokształt  jej wkładu w życie lokalnej społeczności wpływa na pozytywny wizerunek Gminy Pruszcz.

Adam Góral
Od wielu lat związany z Ludowym Klubem Sportowym „ Start Pruszcz”, w którym aktualnie jest prezesem. Wspiera rozwój kultury fizycznej dzieci jak i młodzieży. Dzięki sportu buduje kapitał społeczny, jakim jest aktywnie fizycznie społeczeństwo. Dzięki szerokiemu wachlarzowi działań, systematycznej społecznej pracy oraz jego wytyczonym celom w zakresie szkoleniowym - LKS „Start Pruszcz” aktualnie gra w IV lidze polskiej piłki nożnej co wpływa na pozytywny wizerunek gminy jak również promocję w zasięgu województwa.

Kategoria Troska o człowieka

Elżbieta Jurkiewicz  
Aktywna członkini Stowarzyszenia „Topolanki. Wykazuje się wyjątkowym zaangażowaniem w prowadzeniu działalności stowarzyszenia m.in. w organizacji festynów, warsztatów dla dzieci czy kiermaszy świątecznych. Czynnie uczestniczy w promocji Koła Gospodyń Wiejskich jak i gminy Pruszcz poprzez udział w programach TV Bydgoszcz „Region pełen lata” oraz „Obiad na raz”. Z myślą o drugim człowieku , mimo wielu obowiązków służy pomocną dłonią w Caritasie Parafialnym.

Jerzy Kordys
Wieloletni mieszkaniec Pruszcza, swoją dobrocią i życzliwością bardzo znany wśród sąsiadów. Otwarty na potrzeby drugiego człowieka. Wielokrotnie bezinteresownie pomagał w pracach fizycznych na rzecz społeczności Pruszcza. Z własnej inicjatywy dbał o tereny zieleni wokół swojego miejsca zamieszkania. Współorganizator modernizacji i przebudowy ul. Modrzewiowej. Brał czyny udział w pracach Gminnej Komisji Wyborczej. Swoją postawa inicjuje innych do działania na rzecz lokalnej społeczności.

Wiesława Smerlińska
Mieszkanka wsi Konstantowo w sołectwie Rudki. Kobieta o wielkim sercu, która niesie bezinteresowną, pomoc ludziom starszym i schorowanym z lokalnej miejscowości. Panią Wiesławę wyróżnia szeroko pojęta empatia i otwartość na potrzeby drugiego człowieka.

Łucja Jamróz
Członkini Stowarzyszenia Emerytów Rencistów i Inwalidów Gminy Pruszcz. Mobilizuje członków stowarzyszenia oraz innych do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz udziału w różnych imprezach. Działa na rzecz emerytów m.in. ze wsi Serock, Brzeźno czy Łowinek.

Gabriela Pszczolińska
Członkini Zarządu Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów Gminy Pruszcz. Wykazuje się wyjątkowym zaangażowaniem w prowadzeniu działalności stowarzyszenia, jest inicjatorką i organizatorką wielu ciekawych imprez dla seniorów jak i wycieczek. Działa na rzecz emerytów m.in. ze wsi Parlin, Małociechowo czy Bagniewo.

Maria Rogowska
Wspaniała kobieta, na którą zawsze można liczyć. Nigdy nie odmawia pomocy. Służy dobrą radą i swoim czasem. Jest nieocenioną kucharką, która dzieli się doświadczeniem. Gotowała i piekła na promocję Przepiśnika „Stuletnie Skarby Kulinarne Parlinianek” a także, na każdą zabawę i inne spotkania integracyjne. Zawsze pomocna i zaangażowana w życie społeczne swojej wsi.

Radosław Domoń  
Znany wśród mieszkańców Pruszcza - uchodzi za osobę szczególnie wyczuloną na potrzeby drugiego człowieka. Jest sąsiadem, który czerpie radość i satysfakcję z pomagania innym, a empatia i otwartość na potrzeby ludzi są jego życiową ścieżką. Jest zawsze chętny i gotowy do współpracy przy organizacji pikników osiedlowych czy okolicznościowych spotkań.

Kategoria Działalność OSP

Jan Pacana
Aktywny i czynny druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruszczu. Chętny i gotowy do niesienia pomocy innym na hasło „Bogu za Chwałę, Ludziom na ratunek”. Walka z żywiołem ognia i sił przyrody, ratowanie zdrowia i życia oraz mienia w obliczu wypadków, katastrof oraz zdarzeń losowych. Uczestniczy w kultywowaniu tradycji państwowych jak i kościelnych.

Jerzy Delbowski
Od wielu lat członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Topolnie, gdzie pełni rolę skarbnika. Znany również jako członek Rady Sołeckiej i gospodarz świetlicy wiejskiej w Topolnie.  Zaangażowany w życie sołeckie m.in. poprzez pomoc w organizowaniu festynów czy spotkań integracyjnych z mieszkańcami. Zawsze służący pomocą i dobrą radą. Swoje zamiłowanie również przejawia jako członek chóru „RETRO”.

Marcin Betlewski
Wieloletni członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruszczu pełniący funkcję sekretarza Zarządu OSP. Uczestniczy w kultywowaniu tradycji państwowych jak i kościelnych chodząc w poczcie sztandarowym. Aktywny w niesieniu pomocy ludziom poszkodowanym na hasło „Bogu za Chwałę, Ludziom na ratunek”.

FOTORELACJANagrodzeni