Tegoroczne Gminne Mikołajki odbyły się zarówno w Pruszczu jak i w Serocku. 7 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej, a 15 grudnia dzieci bawiły się w Domu Kultury „Ostoja” w Serocku.

Podczas spotkania na scenie wystąpili aktorzy z grupy teatralnej „Magmowcy” ze spektaklem o tematyce świątecznej. W tym czasie członkowie Koła Gospodyń Wiejskich z Pruszcza oraz ze Stowarzyszenia „Aktywnej Młodzieży” przygotowali ciasto piernikowe do wałkowania i wycinania różnych kształtów pierników. Wcześniej ciasto wykonano w Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Pruszczu. Dzieci z zapałem robiły swoje pierniczki, lukrowały i dekorowały posypką. Gotowe słodkości trafiły do torebek papierowych, które "mali cukiernicy" zanieśli do swoich domów. Nie obyło się też bez wizyty Mikołaja, który wręczał prezenty w postaci słodyczy. Na stoisku przygotowanym przez Gminną Bibliotekę, uczestnicy Mikołajek mieli możliwość tworzenia własnych ozdób choinkowych. Powstały piękne bombki z cekinami i kolorowe łańcuchy z krepy. Wszystkie działania miały miejsce pod ciepłym spojrzeniem rodziców i organizatorów. Mikołajki poprowadziła dyrektor GOKSiR-u Justyna Kucharko w swoim ulubionym grudniowym stroju Pani Mikołajowej.

Organizatorzy: GOKSiR Pruszcz, Gmina Pruszcz, Stowarzyszenie „Aktywna Młodzież” z Serocka, KGW Pruszcz, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Pruszcz, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminna Biblioteka Publiczna.
KP

FOTORELACJA