Z dniem 1 stycznia 2022 Pruszcz uzyskał prawa miejskie. Z tej okazji w noc sylwestrową przygotowano pokaz sztucznych ogni, muzykę i szampana dla mieszkańców.

- Witam Was w 2022 roku! Witam Was wszystkich w mieście Pruszcz! Życzę Wam abyśmy wykorzystali szansę - mówił burmistrz Dariusz Wądołowski do zebranych pod Halą Sportową mieszkańców Gminy Pruszcz. – Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do rozwoju Pruszcza. Moje marzenie aby wykorzystać to 5 minut, ziściło się przy pomocy wspaniałych ludzi z Rady Gminy Pruszcz. Dziękuję pracownikom urzędu i wierzę, że przyszłe pokolenia wykorzystają tę szansę.

Życzenia na 2022 rok i podziękowania złożył również przewodniczący rady Piotr Radecki  - Wierzę, że prawa miejskie dla Pruszcza przyczynią się do rozwoju miejscowości i do tego aby wszystkim nam żyło się lepiej, w całej Gminie -mówił.

Niewątpliwie był to przełomowy moment w historii Gminy! Byliśmy świadkami doniosłego wydarzenia! Wspólne świętowanie, wspólna radość przypieczętowały akt nadania praw miejskich dla Pruszcza! Dziękujemy, że byliście z nami.

FOTORELACJA