2 stycznia odbył się pokaz laserowy z okazji nadania praw miejskich dla Pruszcza. Takiego widowiska na terenie naszej Gminy jeszcze nie było. Pomimo deszczowej pogody mieszkańcy tłumnie przybyli na pokaz.  

Pierwsza jego część dotyczyła historii Pruszcza, przedstawionej za pomocą światła i dźwięku,  wyświetlonej na fasadzie budynku. Druga część to to pokaz  laserów w przestrzeni powietrznej.
Gra światła i kolorów w rytm muzyki stworzyła niepowtarzalny klimat, który będzie nam się kojarzył z historyczną chwilą, gdy Pruszcz został miastem.

Do mieszkańców zebranych na placu zwrócił się burmistrz Dariusz Wądołowski.
- Na początku były marzenia, później plany i długa droga do ich realizacji – mówił. - Zawsze zależało mi na tym, aby nie tylko Pruszcz, ale cała Gmina się rozwijała. Abyśmy mogli wykorzystać potencjał ludzi dobrej woli, których w naszej Gminie jest bardzo dużo. Szukaliśmy drogi, jaką pójść aby rozwój był szybszy. Aby nie tylko zrobić promocję miejscowości i Gminie ale też zwiększyć prestiż i przyciągnąć inwestorów. Jako Samorząd robimy wszystko aby żyło się tu coraz lepiej.

Dziękujemy Visual Sensation Laser Shows & Technologies Jarosław Nadolny za piękne widowisko artystyczne.

FOTORELACJA