Informujemy, że 21.02 (poniedziałek) od 3:00 -18:00 prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90  km/h, z południowego zachodu i zachodu. Możliwe burze.

Drodzy Mieszkańcy, za nami trudny weekend.
Brak prądu i wody utrudnił nam wszystkim życie. Jednak najważniejsze, że nie odnotowaliśmy strat w ludziach i inwentarzu. Na terenie Gminy znacząco uszkodzonych zostało 6 budynków, w tym dwa inwentarsko-gospodarcze.
Nasze jednostki OSP w pierwszej kolejności interweniowały w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Strażacy podejmowali niezbędne działania w celu zabezpieczenia budynków mieszkalnych.

Dziś niestety mamy kolejne ostrzeżenie meteorologiczne.
Uczulamy Państwa na pewne zasady. Prosimy nie traktować straży jako firmy usługowej. Ważne jest aby wzywać straż w uzasadnionych przypadkach, priorytetem są budynki mieszkalne czy drzewa uniemożliwiające przejazd. To ważne aby nie blokować wyjazdów, bo ktoś inny w tym czasie może ucierpieć.

Możliwe są też przerwy w dostawie prądu. Niestety nie mamy na to wpływu. Samorząd ani straż OSP nie rozwiąże tego problemu. Naprawy oraz informacje o czasie ich usuwania są w gestii dostawcy prądu. Kanał komunikacji zawodzi, często nie uzyskujemy rzeczowych odpowiedzi. Jednak jedno jest pewne, ekipy naprawcze pracują na pełnych obrotach i nie pozostaje nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość. I zabezpieczyć w niezbędne produkty spożywcze.  
Bądźmy też czujni na potrzeby sąsiadów, wzajemna pomoc jest podstawą kryzysowych sytuacji.

W razie braku możliwości dodzwonienia się na 112,
podajemy numery jednostek OSP
KSRG OSP Brzeźno - 606 304 354
KSRG OSP Pruszcz - 509 628 132
KSRG OSP Wałdowo - 608 294 190

Z wodą nie powinno być problemu, jednak w razie czego można dzwonić  pod numer 600 395 986.

Życzymy spokojnej nocy.