Z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyła się uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym Św. Trójcy oraz symboliczne złożenie kwiatów w hołdzie poległym za naszą Ojczyznę.

Mieszkańcy wysłuchali rysu historycznego przedstawionego przez uczennicę SP Pruszcz Zuzannę Górecką.

Do zebranych zwrócił się Burmistrz Miasta i Gminy Pruszcz Dariusz Wądołowski, podkreślając istotę przestrzegania zapisów Konstytucji, niezależnie od opcji politycznych. Pokłada nadzieję, że wspólne działania mogą doprowadzić do jedności i rozwoju.
Gospodarz nawiązał również do 18. Rocznicy przystąpienia Polski do Unii, wyrażając szacunek, że jesteśmy w jej strukturach, jak i w strukturach NATO.
W kontekście zaangażowania społeczeństwa w pomoc Ukraińcom, zaznaczył, że Polacy są narodem dumnym,  potrafiącym dzielić się dobrem z potrzebującymi.
Link do przemówienia

Po części oficjalnej odbył się Koncert przy Fontannie. Przed publicznością wystąpili: Orkiestra Dęta Gminy Pruszcz, Chór Retro oraz wokaliści Regionalnej Akademii Piosenki: Martyna Ryszkowska, Aurelia Bruzdewicz i Jakub Jendruszewski.

Na zakończenie wszyscy otrzymali słodki upominek, przygotowany przez KGW Pruszcz, w postaci piernikowej podkowy jako symbolu Pruszcza - Miasta Szczęścia. Były też lody i kawa.

FOTORELACJA

Fot. AM