Uroczystym przecięciem wstęgi w Gołuszycach zakończyliśmy kolejną drogową inwestycję.

Burmistrz Dariusz Wądołowski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Radeckim oraz Panią Sołtys Justyną Redzimską dokonali 4 maja symbolicznego otwarcia nowej drogi.

- Czekaliśmy na tą drogę bardzo długo. Po zaplanowaniu jej budowy w roku 2015, przyszedł czas na realizację i dziś mamy kolejny kilometr asfaltowej jezdni, która podniesie Państwa komfort życia – mówił burmistrz Dariusz Wądołowski. – Brakuje jeszcze trochę środków aby zrealizować wszystko, co byśmy chcieli zrobić ale sukcesywnie wykorzystujemy nadarzające się możliwości aby zapewniać zrównoważony rozwój i łączyć drogami miejscowości z Pruszczem. Dlatego też przy każdej większej inwestycji, na przykład przy budowie wiatraków, staramy się współpracować z inwestorem, tak aby nasze miejscowości na tym korzystały. Efektem jest tu chociażby połączenie drogą utwardzoną Gołuszyc z Łaszewem czy Łowinem – dodał gospodarz.

- Cieszymy się z każdej nowej, oddanej drogi i z tego, że kolejna grupa mieszkańców może bezpiecznie się przemieszać – mówił przewodniczący Piotr Radecki. - Liczymy na to, że niedługo pojawi się kolejna droga łącząca Gołuszyce z Pruszczem i z Różanną. Jest taka szansa przy okazji przebudowy linii kolejowej – dodał.

 Sołtys Gołuszyc Justyna Redzimska podziękowała samorządowcom za wkład i zaangażowanie w budowę drogi, a mieszkańcom za cierpliwość.

Radna Renata Żarek zostawiła sobie wstęgę jako symbol zapowiedzi kolejnej inwestycji drogowej w Gołuszycach. Nie wątpi, że dzięki inwestycji związanej z budową wiatraków oraz przebudową linii kolejowej „całe Gołuszyce zostaną utwardzone”.

Do zebranych zwróciła się też Lidia Paczkowska Dyrektor Sabowind, dziękując za cierpliwość i wyrozumiałość w stosunku do działań wiążących się z budową wiatraków i utwardzaniem dróg. Zwróciła uwagę na szybkie tempo, bowiem zakres prac wykonany w ostatnim półroczu, normalnie trwa ok. 1,5 roku. Pani dyrektor zadeklarowała też dalszą współpracę i wsparcie.

Firma wiatrakowa po utwardzeniu dróg w obrębie sołectwa Gołuszyce i Łowin, kontynuuje prace utwardzające w kolejnych miejscowościach.

Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem w świetlicy wiejskiej, która po gruntownym remoncie jest miejscem spotkań mieszkańców.


Całkowita wartość inwestycji to 1 mln 454 tys.zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 674 tys. 255 zł.


FOTORELACJA


Fot.AM