Dyrektorzy, Nauczyciele,Rodzice i Uczniowie,
Za nami kolejny rok szkolny, który pokazał, że granice szkoły nie kończą się w jej murach, czy razem ze szkolnym dzwonkiem.

Szkoła to ludzie oraz przestrzeń, pozwalająca na bycie razem, budowanie relacji i pielęgnowanie wartości.
To płaszczyzna wymiany doświadczeń i wzajemnej nauki. I choć zmianom ulegają techniki oraz metody komunikacji i przekazywania wiedzy to cel pozostaje jeden – przygotowanie naszych dzieci do kolejnego etapu edukacyjnego, a w konsekwencji do dorosłości.

Myśląc o tym roku szkolnym będziemy zawsze mieli w pamięci życzliwość z jaką do swoich szkolnych społeczności przyjęliście dzieci z Ukrainy oraz ich rodziny, które uciekając z kraju ogarniętego wojną przekroczyły granice Polski w poszukiwaniu bezpieczeństwa. Otrzymali je również od Was. Daliście nadzieję, pokazaliście, że potraficie dzielić się dobrem. Dziękujemy za wszystkie gesty i zwykłą w tych niespokojnych czasach codzienność.

Drodzy Uczniowie i Uczennice, gratulujemy nowych umiejętności i wiedzy zdobytej w szkole. Jesteście mądrzejsi o doświadczenie całego minionego roku szkolnego. Niech wakacje będą dla Was czasem obfitującym w pozytywne wrażenia, nowe przyjaźnie i piękne wspomnienia.

Słowa podziękowania i życzenia kierujemy również do Rodziców, którzy wspierają swoje dzieci w ich indywidualnym rozwoju, a szkole służą radą i pomocą.

Drodzy nauczyciele, mamy świadomość, że to był wyjątkowo ciężki rok, pełen wyzwań, przeciwności i napięć. Życzymy Państwu udanego wypoczynku i uśmiechu na co dzień.
Z życzeniami szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu.


                     Piotr Radecki                                                Dariusz Wądołowski
Przewodniczący Rady Miejskiej Pruszcz                 Burmistrz Miasta i Gminy Pruszcz


FOTORELACJA z zakończenie roku w Szkole Podstawowej w Pruszczu
Fot. A. Malanowska