Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, Gmina Pruszcz przystąpiła do realizacji projektu „Dzienny dom pobytu SIESTA i usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania”  o wartości 1,7 mln zł. Dofinansowanie pozyskano ze środków unijnych.

- W tym celu przeprowadziliśmy remont budynku byłej siedziby GOKSiR-u, dostosowując jego pomieszczenia do funkcji dziennego pobytu seniorów – mówi Burmistrz Dariusz Wądołowski. – Od dłuższego czasu mieliśmy na uwadze potrzeby seniorów i szukaliśmy rozwiązań na  podjęcie działań zapewniających opiekę i wsparcie osób potrzebujących. W tym roku wykorzystaliśmy możliwość współpracy w zakresie stworzenia tego miejsca, którego niewątpliwie brakowało na terenie naszej gminy – dodaje włodarz.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z LA SIESTA ESTREMO Michał Partyka, Polskim Towarzystwem Ekonomicznym – oddział w Bydgoszczy, Gminą Świekatowo oraz z Pracownią Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Anna Dudzic-Koc.

Obecnie trwa rekrutacja do projektu. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 10 sierpnia 2022 r. o godz. 13:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej.
Szczegóły odnośnie rekrutacji pod nr. tel. 730 184 849.

W ramach projektu uczestnicy zagwarantowane mają:
- wsparcie opiekuńcze, wyżywienie (śniadanie, obiad i deser)
- wsparcie specjalistów (psycholog, fizjoterapeuta, terapeuta zajęciowy)
- transport dla osób potrzebujących
- szeroki wachlarz zajęć, w tym wycieczki oraz różnego rodzaju eventy

Usługa opiekuńcza w miejscu zamieszkania obejmować będzie pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, np.: czynności związane przygotowywaniem posiłków, robieniem zakupów, wsparcie w czynnościach pielęgnacyjnych. W projekcie przewidziano również wsparcie w postaci warsztatów i konsultacji dla opiekunów faktycznych osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Projekt realizowany jest do 31.12.2023 r. Otwarcie placówki nastąpi już wkrótce, o czym będziemy informować.

Alina Malanowska 
Inspektor ds.promocji

FOTORELACJA

FORMULARZ REKRUTACYJNY