Skwerek przy ulicy Witosa w Pruszczu doczekał się uroczystego otwarcia. Z tej okazji zorganizowano „Fajfy przy Skwerze”.

W wydarzeniu uczestniczył burmistrz Dariusz Wądołowski, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Piotr Radecki, radni Renata Żarek, Bartosz Betlewski, Wojciech Zieliński oraz Radna Rady Powiatu Iwona Manys. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał sołtys Marian Monasypow wraz z dziećmi.

- Otwieramy dziś kolejną inwestycję, kolejną strefę, gdzie mieszkańcy w wolnej chwili będą mogli miło spędzić wolny czas - mówił burmistrz.- Staramy się zawsze szukać środków zewnętrznych dlatego też wykorzystaliśmy okazję gdy pojawiły się pieniądze na kształtowanie przestrzeni publicznej. Pozyskaliśmy ok. 300 tys. zł. Dołożyliśmy 130 tys. zł i efekty są takie jakie widzimy. Miejscowość staje się coraz ładniejsza i przyjazna, na czym nam zależy. Zależy nam też bardzo na integracji mieszkańców całej gminy, dlatego praktycznie w każdym sołectwie zadbaliśmy o to aby świetlice wiejskie nabrały blasku – dodał włodarz.

- Jako rodowity mieszkaniec Pruszcza, chciałbym wyrazić przede wszystkim radość, z tego, że to miejsce od tak wielu lat nie będące ozdobą naszej miejscowości dziś wygląda tak pięknie i otrzymało funkcję integracyjną – mówił Przewodniczący Rady Piotr Radecki.

Po części oficjalnej zebrani na skwerku mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Były animacje dla dzieci, 360videobudka, instruktaż gry w boule, a po godzinie 20:00 zabawa taneczna czyli fajfy.

Oprawę muzyczną zapewnił DJ MariOo. Koło Gospodyń Wiejskich z Pruszcza przygotowało pyszny poczęstunek, a druhowie z OSP Pruszcz zabezpieczali imprezę.
Nad całością czuwała dyrektor GOKSIR-u Justyna Kucharko.

AMFOTORELACJA