Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023 było okazją do wręczenia „Koszulki Lidera Edukacji”, za najlepsze wyniki podczas sprawdzianu ósmoklasistów.

Tym razem najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Niewieścinie. Nagrodę z rąk burmistrza Dariusza Wądołowskiego odebrała dziś w Zbrachlinie dyrektor placówki Iwona Manys.

FOTORELACJA

Szanowni Państwo
Rozpoczynamy nowy rok szkolny. Mam nadzieję, że wspólnie poradzimy sobie z wyzwaniami jakie przyniesie.
W obecnym systemie, gdzie coraz trudniej nauczać, wierzę w naszych nauczycieli, że w mądry sposób będą przekazywać wiedzę i odpowiedzialnie wpłyną na rozwój i kształcenie uczniów.
Jako Samorząd będziemy wspierać środowisko szkolne i dbać o dobre warunki do nauki. Na przestrzeni ostatnich lat dołożyliśmy wszelkich starań aby nasze szkoły były miejscem przyjaznym dla dzieci. Dzięki współpracy Gminnego Centrum Oświaty  z kadrą szkół, pozyskujemy środki unijne, doposażamy sale i uatrakcyjniamy zajęcia szkolne.
Życzę rodzicom, dzieciom oraz wszystkim pracownikom oświaty satysfakcji ze szkolnych osiągnięć. Życzę zdrowia oraz cierpliwości. Aby ten nowy rok szkolny minął w spokojnej atmosferze.

Dariusz Wądołowski
Burmistrz Miasta i Gminy Pruszcz