Zakończyliśmy termomodernizację świetlicy wiejskiej w Zawadzie.

Inwestycja realizowana etapami wyniosła ok. 150 tys. zł. Środki pochodziły z budżetu gminy oraz z funduszu sołeckiego Zawady. W końcowym efekcie budynek zyskał nowy dach, docieplone ściany i piękną elewację.  Po trzech latach mieszkańcy sołectwa z radością zorganizowali symboliczne „otwarcie” odnowionej świetlicy. Wstęgę przecinał burmistrz Dariusz Wądołowski, sołtys Mirosław Szmyd oraz Kacper jako przedstawiciel młodego pokolenia.

- Założyliśmy sobie w roku 2014, że odnowimy wszystkie świetlice, jeżeli będzie taka wola mieszkańców sołectw. I tak się stało. Dziś domykamy temat Zawady, w realizacji jest termomodernizacja budynku w Łaszewie – mówi burmistrz gminy. – Świetlice mają służyć integracji. Aby ludzie spotykali się ze sobą i rozmawiali, a to prowadzi do tego, że się nie dzielą tylko jednoczą. Termomodernizacja budynku oznacza też jego energooszczędność, co w obecnej sytuacji jest bardzo istotne, bowiem przyjdzie nam się zmierzyć z rosnącymi kosztami utrzymania gminnych budynków – dodaje Dariusz Wądołowski.

Świetlicą opiekuje się Pani Marlena Nawrocka, mając baczenie na porządek zarówno w budynku jak i wokół niego. Dużym plusem jest tu obszerny plac zabaw, boisko i dostępny grill.   Sala jest wynajmowana pod imprezy okolicznościowe, mają tu też swoje miejsce na spotkania członkowie koła AA.

- Teraz będziemy mogli spokojnie myśleć nad doposażeniem świetlicy aby była bardziej funkcjonalna – mówi sołtys wsi. –  Marzy nam się zakup stołu bilardowego, który przyciągnąłby młodzież i dorosłych. Wykorzystalibyśmy zasoby świetlicy i byłaby okazja do integracji. Będzie o czym rozmawiać na zebraniu wiejskim dzieląc fundusz sołecki – dodaje pan Mirek.

Alina Malanowska
Inspektor ds. promocji

FOTORELACJA