Podczas Dożynek Gminnych odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Burmistrza. W tym roku doceniono działalność piętnastu osób.

- Jestem dumny, że mamy tu ludzi, którzy swoją pasją, zaangażowaniem w życie społeczne, pomoc innym przyczyniają się do rozwoju Gminy i jej promocji. Swoją postawą i pracą wzbogacają najbliższe środowisko, budując pozytywny wizerunek - mówi burmistrz Dariusz Wądołowski.

Nagrodzeni:

KATEGORIA: PROMOCJA GMINY

KAROLINA SERAFIN
Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Brzeźnie. Jako lider grupy nadaje kierunek rozwoju Koła, motywuje i zachęca jego członkinie do działania na rzecz lokalnej społeczności. Nie boi się nowych wyzwań. Jest osobą, która integruje zespół i prowadzi go na „szerokie wody". W 2021 roku „Brzeźnianki" pod jej przewodnictwem angażowały się w regionalne i ogólnopolskie wydarzenia promując nasz region poprzez swoją działalność czyli rękodzieło, tradycyjne kulinaria oraz aktywizację lokalnej społeczności.

KRZYSZTOF PARDO
Korespondent lokalnych gazet „Czasu Świecia”, a obecnie „Nowego Świecia”. W tym roku przypada 25-lecie jego pracy, co oznacza jednocześnie 25 lat działalności na rzecz promocji Gminy Pruszcz. Napisał niezliczoną ilość artykułów o naszej gminie, przygotował setki fotograficznych relacji z wydarzeń na terenie gminy. Jego prywatne archiwa są historycznym źródłem, z którego czerpią lokalne instytucje, organizacje oraz mieszkańcy.

DOROTA ARMATA
Prężnie działająca członkini Koła Gospodyń Wiejskich „Topolanki”. W mijającym roku aktywnie angażowała się w działalność koła współorganizując „Piknik na kocyku w Topolnie na talerzyku” i  „Piknik po sąsiedzku sołectw Dolnej Wisły”. Brała również czynny udział w projekcie profilaktyczno – artystycznym „Topolno sznurkiem wyplatane”.

JUSTYNA SZANKOWSKA
Prężnie działająca członkini Koła Gospodyń Wiejskich Pruszcz od 2019 roku. Swoje kulinarne pasje łączy z pracą zawodową, w wyniku czego uczniowie Szkoły Podstawowej w Pruszczu pomiędzy zajęciami mają możliwość zajadania się rarytasami prosto z rąk Pani Justyny.  Pełna inspiracji kulinarnych i pomysłów do gotowania. Dzięki niej w działania KGW zaangażowana jest jej cała rodzina.

WIOLETTA ZIELIŃSKA
Prężnie działająca członkini Koła Gospodyń Wiejskich Pruszcz od 2019 roku. Miła, sympatyczna, uśmiechnięta. Mistrzyni placków z jabłkami i swojskiego soku jabłkowego. Niezwykle zaangażowana w działalność koła, zawsze obecna na wszelkich imprezach i spotkaniach gdzie prezentuje się KGW Pruszcz. Chęć do działania i promowania gminy sukcesywnie zaszczepia w gronie najbliższych osób.

KATEGORIA:  TROSKA O CZŁOWIEKA

PAULA PIPOWSKA
Pomysłowa, zorganizowana i przedsiębiorcza członkini Koła Gospodyń Wiejskich „Parlinianki”. Dzięki jej zaangażowaniu i bezinteresownej pomocy koło sprawnie funkcjonuje i realizuje zadania statutowe. Zawsze pomocna, udziela się w licznych akcjach tworzonych przez koło oraz wydarzeniach związanych z gminą Pruszcz.

ALICJA POLAK
Wieloletnia Sołtys sołectwa Zbrachlin. Zaangażowana w działalność na rzecz rozwoju sołectwa i poprawy warunków życia jego mieszkańców. Z wielkim zapałem realizuje inwestycje w miejscowości, a także wspiera je finansowo, z czym nie obnosi się na zewnątrz. Tym bardziej, godna jest postawa Pani Alicji, która z dużym zapałem robi coś dla innych zupełnie bezinteresownie, nie dla uznania, tylko z dobroci serca.

ZYGFRYD WYSOCKI
Członek Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów Gminy Pruszcz. Niezwykle otwarty na potrzeby drugiego człowieka. Nigdy nie odmawia udzielenia pomocy innym. Przy tym jest bardzo aktywnym działaczem stowarzyszenia, współorganizatorem rozmaitych imprez dla jego członków.

KATARZYNA WRÓBEL
Sołtys wsi Rudki i Konstantowo. Wspiera i aktywizuje lokalną społeczność. Współorganizuje imprezy integracyjne, sprawia radość zarówno młodszym jak i starszym mieszkańcom organizując wizytę Św. Mikołaja w sołectwie. Angażuje się w życie społeczne również jako członkini Parafialnej Rady Duszpasterskiej w Parafii Topolno oraz w Radzie Rodziców w Szkole Podstawowej w Niewieścinie. Jest osobą czułą na potrzeby drugiego człowieka, życzliwą i bezinteresowną.

KATEGORIA: DZIAŁALNOŚĆ W OSP

DOROTA WEŁNIAK
Członkini OSP Pruszcz od 2016 r. Mocno zaangażowana w życie jednostki. Pomaga w prowadzeniu kroniki OSP Pruszcz. Uwiecznia na zdjęciach i filmach wydarzenia z życia jednostki. Prowadzi stronę facebook, gdzie umieszcza informacje dot. działań i wydarzeń, w których biorą udział druhowie, a także foto i wideo-relacje z ich działalności. Strona ta jest bardzo często odwiedzana, posty udostępniane, a zdjęcia często wykorzystywane przez innych - co wpływa na promocję jednostki oraz gminy Pruszcz.

KATEGORIA: KULTURA FIZYCZNA

RAFAŁ PIKOLUK
Utalentowany zawodnik IKS Szermierka Wołomin, należący do Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”. Srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Polski w szermierce na wózkach w Warszawie odpowiednio w szpadzie kategoria B oraz we florecie kategoria B. Zajął również VIII miejsce w Pucharze Świata w szermierce na wózkach w Pizzie we Włoszech w szpadzie kategoria B.

ALEKS POĆWIARDOWSKI
Czynny uczestnik klubu tenisowego LUKS-Serock-GOKSiR Pruszcz. Mistrz powiatu świeckiego w kategorii młodzik. Swoja aktywnością i postawą młodego sportowca promuje na zawodach Gminę Pruszcz.

BARTOSZ BABIŃSKI
Czynny uczestnik klubu tenisowego LUKS-Serock-GOKSiR Pruszcz. Wielokrotny Mistrz powiatu świeckiego w kategorii młodzik oraz tegoroczny mistrz powiatu świeckiego w kategorii junior. Swoją aktywnością i postawą młodego sportowca promuje na zawodach Gminę Pruszcz.

HUBERT GRZYBEK
Od 7 lat zawodnik klubu ,,YAMABUSHI" specjalizującego się w dyscyplinie sportowej Karate Olimpijskiego/WKF/Shotokan. Czynnie angażuje się w działalność Klubu poprzez udział w treningach (4-5 razy w tygodniu) oraz start w zawodach. W okresie tych siedmiu lat Hubert zdobył około 60 medali w różnego rodzaju zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Jedynie   w 2021 r. pomimo istniejącego stanu pandemii zdobył m.in. brąz kumite indywidualne młodzików (-45 kg) - Energa Grand Prix Tczewa w Karate WKF oraz srebro kumite indywidualne chłopców 10-11 lat (+40 kg) Central Poland Open, Grand Prix Karate WKF Pleszew.

STANISŁAW SCHULZ
Wspaniały trener i wychowawca młodzieży. Oddany działacz klubu LUKS Serock. Jego sukcesy trenerskie budzą podziw nie tylko wśród młodzieży, ale również wobec innych trenerów. Wielki autorytet sportowy, którego konikiem jest lekkoatletyka.  

Gratulujemy!

FOTORELACJA