W Wielkim Meczu Charytatywnym Metropolii Bydgoszcz zagrał też nasz burmistrz. 25 września na stadionie w Fordonie, samorządowcy zmierzyli się z dziennikarzami rozgrywając mecz piłki nożnej w bardzo szczytnym celu.

Dzięki sponsorom zebrano 30 tys. zł, które trafiły do domów dziecka w regionie. Kapitanem drużyny samorządowców był burmistrz Dariusz Wądołowski, który godnie reprezentował naszą gminę. W zespole zagrał też między innymi wójt Gminy Białe Błota Dariusz Fundator, wiceprezydent Michał Sztybel, bydgoscy radni oraz przedstawiciele jednostek samorządowych.  Kibicował im prezydent Rafał Bruski.

W tegorocznym starciu lepsi okazali się samorządowcy, którzy zdobyli 7 bramek. Przedstawiciele lokalnych mediów wywalczyli 4 gole.  W ich szeregach zagrali dziennikarze Radia PIK, Eski, Radia Żnin oraz Nakło, Gazety Wyborczej, Gazety Pomorskiej, portalu Metropolia Bydgoska oraz TVP Bydgoszcz.

Mecz sędziował Piotr Tekieniewski, a komentatorem wydarzenia był Jacek Pawlewski, który  wzbogacił je sporą dawką humoru 

Środki zebrane od sponsorów trafiły do podopiecznych z Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Karolewie i Trzemiętowie. Pieniądze zostaną wykorzystane na letni i zimowy wypoczynek dzieci.
Wspomagając ten szczytny cel, w akcję zaangażowała się też firma z naszego terenu Niewieścin Królewskie Wędliny.

Alina Malanowska
Inspektor ds. Promocji

FOTORELACJA