Metropolitarna Karta Seniora 60+

Metropolitarna Karta Seniora 60+

W ramach współpracy z Metropolią Bydgoszcz Seniorzy z Gminy Pruszcz mogą korzystać z „Metropolitalnej Karty Seniora 60+”.  Właścicielom karty przysługują zniżki w dziedzinie rehabilitacji, zdrowia, kultury, gastronomii, sportu, rekreacji, wypoczynku i usług. To wszystko oferują partnerzy Karty – w Bydgoszczy jest ich już ponad 80. Proponują zniżki na różne aktywności czy zakupy nawet do 50% pełnej wartości towaru i usług.

Alfabetyczna lista zniżek do pobrania i wydrukowania dostępna jest tutaj

Aby otrzymać „Metropolitalną Kartę Seniora 60+” należy wypełnić wniosek i okazać dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość i wiek osoby. Karta wydawana jest bezpłatnie i bezterminowo. Wnioski składa się w Urzędzie Gminy, pokój 25.
Do współpracy zapraszamy także nowych partnerów.

Wniosek Karta Seniora 60+ PDF

Jak zostać firmą przyjazną seniorom?

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku

7 kwietnia 2016 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pruszczu podpisano Akt Powołania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pruszczu. Uniwersytet funkcjonuje na podstawie utworzenia Regionalnej Sieci Uniwersytetów Trzeciego Wieku WSG w Bydgoszczy we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Pruszczu. Na UTW zapisało się ponad 50 osób.

Harmonogram wykładów w II semestrze Roku Akademickiego 2019/2020

Chór Retro

Chór Retro

Pod patronatem GOKSiR Pruszcz działa Chór „Retro” zrzeszający seniorów. Jego dyregntką jest Dominika Sylwestrzak.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na Facebook

Stowarzyszenie emerytów, rencistów i inwalidów Gminy Pruszcz

Stowarzyszenie emerytów, rencistów i inwalidów Gminy Pruszcz

Na terenie gminy Pruszcz od 2006 roku działa prężnie Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów Gminy Pruszcz. Należy do niego ok. 300 osób.