Metropolitarna Karta Seniora 60+

Metropolitarna Karta Seniora 60+

W ramach współpracy z Metropolią Bydgoszcz Seniorzy z Gminy Pruszcz mogą korzystać z „Metropolitalnej Karty Seniora 60+”.  Właścicielom karty przysługują zniżki w dziedzinie rehabilitacji, zdrowia, kultury, gastronomii, sportu, rekreacji, wypoczynku i usług. To wszystko oferują partnerzy Karty – w Bydgoszczy jest ich już ponad 80. Proponują zniżki na różne aktywności czy zakupy nawet do 50% pełnej wartości towaru i usług.

Alfabetyczna lista zniżek do pobrania i wydrukowania dostępna jest tutaj

Aby otrzymać „Metropolitalną Kartę Seniora 60+” należy wypełnić wniosek i okazać dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość i wiek osoby. Karta wydawana jest bezpłatnie i bezterminowo. Wnioski składa się w Urzędzie Gminy, pokój 25.
Do współpracy zapraszamy także nowych partnerów.

Wniosek Karta Seniora 60+ PDF

Jak zostać firmą przyjazną seniorom?

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku

7 kwietnia 2016 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pruszczu podpisano Akt Powołania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pruszczu. Uniwersytet funkcjonuje na podstawie utworzenia Regionalnej Sieci Uniwersytetów Trzeciego Wieku WSG w Bydgoszczy we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Pruszczu. Na UTW zapisało się ponad 50 osób.

Chór Retro

Chór Retro

Pod patronatem GOKSiR Pruszcz działa Chór „Retro” zrzeszający seniorów. Jego dyregntką jest Dominika Sylwestrzak.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na Facebook

Stowarzyszenie emerytów, rencistów i inwalidów Gminy Pruszcz

Stowarzyszenie emerytów, rencistów i inwalidów Gminy Pruszcz

Na terenie gminy Pruszcz od 2006 roku działa prężnie Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów Gminy Pruszcz. Należy do niego ok. 300 osób.